להביא בשורה יהודית אמיתית
להביא בשורה יהודית אמיתית

אני מיוזמי העצומה של הרבנים, שנכתבה ע"י אחד הרבנים החתומים בעצמו. אני עצמי אינני "אוהד" של הרב רפי ובקושי מכירו, ולמען האמת גם לא משנה לי שסמוטריץ' או כל שומר תורה ומצוות יעמוד בראש הרשימה אם כישוריו מתאימים לכך. 

השאלה האמיתית היא לא מי בראש אלא מה בראש. מהו הדגל שאותו נושאים ומביאים בו ברכה לעם ישראל.  

האם מר קרפל חלילה מזלזל בתבונתם של עשרות רבנים ועוד רבים רבים שתמכו, שהחליטו להתבטל מתלמודם בשביל התנגדות ל'עניין שולי של בלוק טכני', כדבריך?! האם אינם ידעו זאת לדעתך?!

או שאולי הבלוק לא באמת יכול להיות רק טכני. הרי כשחמש מפלגות שמתחברות ובמקרה הטוב יקבלו יחד אולי 8-9 מנדטים (בהנחה שפייגלין ובנט יבטלו את הברית המתוכננת שלהם..) מה שיוצא 1.6 למפלגה האם הגיוני שכל אחד יעבוד בנפרד?! האם לדעתך, אם בן גביר היה נכנס למקום החמישי בכנסת הנוכחית הוא היה עובד בתור ח"כ יחיד כי זה בלוק טכני?

מה הוא בדיוק יכול לעשות בתור ח"כ בודד? איזה השפעה יש לו? הרי ודאי שאם רצים יחד כנראה שגם יצטרכו לעבוד יחד בשביל שיהיה להם כוח פוליטי להביא הישגים, ואז ממילא יצא לנו שמי שייצג את דגל התורה הלאומית והדרישות הפוליטיות של המפלגה במקום הבכיר בתפקיד הבכיר היא אישה שבהגדרתה אינה שומרת על התורה וערכיה ("מהחמישים אחוז חילוניים..").

אפילו בשם ההוגנות הבלוק טכני הזה מורכב רובו ככולו ממפלגות דתיות, שיש להם עניין מיוחד בדרך חיים של הנהגת מדינה מתוך תורה, של לאומיות יהודית דווקא ולא ישראליות חילונית. האם לא ראוי שהעניין הזה יהיה בראש? הרי איילת שקד הצטרפה לתוך מסגרת דתית לאומית כזו מלכתחילה בתור מסייעת בדברים שהיא מוכשרת אבל לא בתור נושאת הדגל והערכים הדתיים, האם אינך שם לב שאולי בשקט יש פה הפיכה של המפלגה הדתית לאומית להיות איחוד של מפלגות ימניות ואיבוד הצלם היהודי של המפלגה???(הרי אפילו השם כבר מתחמק מזהות הדתית תורנית לעומת מפד"ל של פעם..). הימין וערכיו הוא פרט חשוב בתורה אבל ממש אינו חזות הכל...

ובמיוחד עכשיו, בימים סוערים אלו, כשהמפה הפוליטית השתנתה לחלוטין. השמאל גם אם ירצה אין לו פרטנר וגם אין אפילו ממשל אמריקאי עוין שצריך להיכנע אליו.. לא שמת לב שרוב המפלגות שינו דיסקט, וסדר היום שלהם השתנה?

 ליברמן, לפיד ואפילו ברק ומרצ כבר מדברים על סוגיות דת ומדינה באופן גלוי, על רצון למחוץ את הסטטוס קוו. השמאל מנסה להיות מרכז-ימין, אבל בדבר אחד הוא נאבק לצערנו - בקודשי ישראל ובדמותה היהודית של המדינה. 

גם את הכותל, גם את הגיור-עניין הלכתי מובהק של כניסה לעמ"י, דבר שהוא בקודש הקודשים שלנו, עצם זהותנו, רוצים לשלול מביקורת הרבנות (לצערנו גם אנשים מתוכנו..), פועלים לשנות את אופי השבת שהיה מוסכם עליו מאז קום המדינה (כפי שקרה בבניית גשר יהודית ומתרחש עכשיו בעיר רמת גן לצערנו ולבושתנו)

האם לא שמנו לב שרוצים לגעת ב"איברים שהנשמה היהודית תלויה בהם"?

האם לא הבנו שהדגל שאותו עלינו לשאת בבלבול של העת הזאת הוא תורת גאולה?! או שאנחנו מעדיפים להישאר בימניות ישנה של ימי אוסלו שאפילו חוסם הכבישים של אז ,מר פייגלין, כבר אינו מחזיק בה באופן גלוי.

ברוך ה', המדינה התבגרה ושואלת שאלות נוקבות על דרכה היהודית והאנושית, כמו שאלת הלהט"ב ועוד, האם יוכל להיות לנו מענה אמיתי שיפיח רוח חיים ודרך יהודית נאמנה כשמי שמייצג אותה לא מעמיד אותה כנר לרגליו ולא חי בדרכה?

הגיע הזמן להתעורר ולהביא בשורה יהודית אמיתית ,להרים את הדגל, את השאיפות הגדולות-מדינה של שם השם המאירה לעולם כולו צדק מוסר, חיי אושר ואמת של קירבת אלוקים. לזה כולנו מחכים!!