הצבעת ליכוד – הצבעת בג"ץ
הצבעת ליכוד – הצבעת בג"ץ

1.

אפשר להשתגע לפעמים עד כמה אנשים נורמליים, אזרחים נורמטיביים, עיוורים למציאות.

    השבוע נוכחנו שוב בעיוורונם של אידיוטים שימושיים למיניהם. אחד הגולשים בפייסבוק התייצב מול המצלמה בעקבות פסילת מירוצם של ברוך מרזל ובנצי גופשטיין, ונשא נאום חוצב להבות כנגד הבג"ץ. מסקנתו של אותו ליכודניק תמים, אידיוט שימושי של ממש, היתה מדהימה: "אני מתחנן בפני כל מי שרואה סרטון זה, להצביע הפעם ליכוד, כדי לשים סוף לעריצות הבג"ץ".

2.

כן, שמעתם טוב. להצביע ליכוד כדי לשים קץ לעריצות הבג"ץ. אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק. להציע הצבעה לליכוד כדי לבלום את הבג"ץ, דומה לכיבוי דליקה באמצעות גלונים של בנזין. אם יש בימין גוף שמעצים את הבג"ץ, זה הליכוד, שמיישם – אולי מתוך תמימות ואולי מתוך טיפשות – את מאוויי הקרן החדשה, עמותת השמאל 'המכון הישראלי לדמוקרטיה', ושאר קרנות השמאל למיניהם, שהבג"ץ הוא מעוזם האחרון, טרם קריסתם לעומק פח האשפה של ההיסטוריה. 

ומכאן שההיפך הוא הנכון. בדיוק הפוך, גוטה. הצבעת ליכוד – הצבעת בג"ץ.

3.

היה זה מנהיגו המיתולוגי של הליכוד מנחם בגין, שהוביל את הקו הזה. הוא הסתנוור מן הכריזמה של היועהמ"ש דאז אהרון ברק, וגם חרץ במו פיו: "יש שופטים בירושלים". ברק, שבינתיים הוצנח לעליון, ולימים הפך נשיאו, ידע לנצל את הגיבוי והדרך שסלל בפניו בגין, והחל לפטפט עצמו לדעת על 'הכל שפיט' ו'מלוא כל הארץ משפט'. הכל כאמור, בחסות ובגיבוי, שלא לומר בעידוד, ההדר הליכודי הפומפוזי.

בעקבות ההדר המזוייף, הלכו מחוקקים אחרים מן הליכוד, שהאדירו בשם הפייק-ליברליזם את כוחו של הבג"ץ עד לבלי גבול. בראש 'כנופיית שלטון החוק', כפי שהיטיב לנסח זאת ח"כ לשעבר רובי ריבלין, כיום נשיא המדינה, התנדבו להתייצב אבירי הליברליזם הליכודי, שר המשפטים דאז דן מרידור וח"כ אוריאל לין יו"ר ועדת החוקה חוק ומשפט, ושניהם הובילו את מהפכת חוקי היסוד, שמכוח החוק לא היה מעמדם שונה משאר החוקים, אך הפכו בידי ברק, ששיתף פעולה מאחורי הקלעים עם שני הח"כים התמימים הללו מן הליכוד (ואולי בכלל לא תמימים), למען הפיכת חוקי היסוד לעאלק-חוקה. דון-מרידור וסנשו-לין השיגו את מבוקשו של ברק, באמצעות תרגילי הונאה ליליים שבהם הצביעו רק  32 ח"כים מנומנמים, ב-3 לפנות בוקר, בעד חוקי יסוד שהפכו בידי האקרובט המשפטי אהרון ברק לפייק-חוקה. 

4.

האחרון בשושלת זו של מעצימי הבג"ץ הוא בנימין נתניהו. ראש הממשלה שמינה עצמו בעשור האחרון למגינו האולטימטיבי של הבג"ץ, אישר זאת במו פיו, בנאומו בטקס העברת שרביט נשיאות הבג"ץ מדורית בייניש לאשר גרוניס, 28.2.12:

"נמשיך לפעול כדי להבטיח שלא תהיה שום סכנה לעצמאות בית המשפט. בדמוקרטיה ישנם מוסדות רבים החשובים לתיפקודה, אולם מערכת משפט חזקה ועצמאית היא זו המאפשרת את קיומם של כל המוסדות האחרים. זו הסיבה שאני עושה ואמשיך לעשות כל שביכולתי כדי לשמור על מערכת משפט חזקה ועצמאית. במשך חמש שנים וחצי עמדה השופטת בייניש בגאון בראש משמרתה של הרשות השופטת. זאת היתה תקופה לא פשוטה.

מערכת המשפט ניצבה לא אחת תחת מיתקפה ולא פעם כוונו החיצים ישירות אלייך. ההתקפות הללו לא צלחו, לא לגביך ולא לגבי בית המשפט... לא נתתי ולא אתן לאף אחד לפגוע בו. רק בחודשים האחרונים גנזתי כל חוק שאיים לפגוע בעצמאות המערכת. אני אמשיך לפעול כך ובכל פעם שיגיע לשולחני חוק שעלול לפגוע בעצמאות ביהמ"ש בישראל אנו נוריד אותו".

אבל זה לא מזיז לאידיוטים השימושיים, שסבורים ברוב איוולתם שהצבעה לנתניהו היא הצבעת מחאה נגד הבג"ץ. עולם הפוך.

5.

ספרים הרבה נכתבו על עריצות הבג"ץ והסמכויות הלא חוקיות שנטל לעצמו שלא על פי דין, והרבה מלומדים השמיעו מחאה חריפה כנגד רודנותו, ובראשם הפרופסורים מני מאוטנר, דניאל פרידמן וריצ'אד פוזנר (שכינה את הבג"ץ 'פיראט משפטי'). אבל הבג"ץ, בחסות הליכוד, מצפצף על כולם.

הציפצוף האחרון נרשם השבוע עם פסילת מירוצם לכנסת של ברוך מרזל ובנצי גופשטיין. לא צריך להיות אוהד של השניים כדי להבין שנעשה להם עוול, ושהבג"ץ ביצע פיגוע דמוקרטי מהדהד, כשנמנע, ולו רק בשם מראית עין של האיזון הקדוש, מלפסול מועמדים מן הקצה השני, או לחילופין להתיר מירוצם של אלה ואלה. במה עדיפים עופר כסיף שחותר לבטל את קיומה של המדינה היהודית, ומתעמת עם שוטרים כשדגל אש"ף בידיו, או שוחרת המרצחים ח"כ היבא יזבק, שהעניקה למחבל הנתעב סמיר קונטאר את התואר המרומם 'שהיד אל מוג'האד' (כלומר, מת על קידוש שמו של אללה)? תזכורת: קונטאר רצח בנהריה לפני 40 שנה (אפריל 1979) את השוטר סמ"ר אליהו שחר הי"ד, ירה בגבו של דני הרן לעיני בתו עינת בת ה-4, ואח"כ רוצץ את מוחה באבן, וגרם למותה מחנק של בת נוספת, יעל בת השנתיים. 

6.

בעוד שיהודים טובים, שכל חטאם הנורא הוא בנאמנותם לעם ישראל ולמדינת ישראל, הורחקו מהמירוץ, צוחקים כל הדרך לכנסת הפירחח כסיף ובת הבליעל יזבק, והכל בחסות הבג"ץ, בן טיפוחיו של הליכוד.  

כל מי שמכיר את התנהלותו האנושית בחברון של מרזל (שאינה מסוקרת בתקשורת השמאל), ואת מסירות הנפש של גופשטיין להצלת בנות ישראל ממלתעות ההתבוללות (והרי זו היתה, ככלות הכל, היעד העליון של הציונות על כל מרכיביה, כולל השמאל הציוני), יודה שהבג"ץ שוב אימץ את מדיניות האיפה ואיפה, כששלל מן העם את זכותו הדמוקרטית להכריע בשאלת הייצוג בכנסת.  

הבג"ץ ימשיך לעשות את זה מן המקפצה, כל עוד יתנו לו מצביעי הליכוד את גיבויים העיוור. 

(באדיבות השבועון 'מצב הרוח')