קפיצת מדרגה
קפיצת מדרגה

מינוי נפתלי בנט לשר הביטחון הוא בהחלט בשורה: האיש הנכון במקום הנכון. אמנם המינוי הוא לתקופה קצרה, לפחות בשלב זה, אבל בדיוק כפי שבצלאל סמוטריץ' יודע לעשות דברים מועילים במשרד התחבורה, כך ידע גם בנט לעשות במשרד הביטחון.

אבל המינוי הוא גם בזמן הנכון, ובשני מישורים: הראשון הוא במישור הביטחוני. בנט יתחיל לנער שם את הראשים במערכת הביטחון, ונוכח כל מה שמכונה "האתגרים הביטחוניים" בתקופה זו, זה בהחלט חיוני.

אבל המינוי הוא בזמן הנכון גם ובעיקר במישור שני, במישור הפוליטי, בגלל המשמעות הפוליטית הגדולה שלו:

א. ביצור גוש הימין. 

ב. הכנה חיונית לקראת מערכת בחירות שלישית, שסיכוי גדול שאנחנו לפניה: לא סוד הוא שהקמת "הימין החדש", שרבים, ובתוכם אני, תלו בה תקוות גדולות – נכשלה. "הימין החדש" נותר תקוע בין הליכוד והבית היהודי, והחבירה לגוש טכני עם הבית היהודי בבחירות האחרונות התגלתה כבעייתית. הן מבחינה אידאולוגית והן מבחינה פוליטית, התגלה שאין מקום למפלגה נוספת בין הליכוד לציונות הדתית.

עכשיו יוכלו נפתלי בנט ואיילת שקד (ואיתם גם מתן כהנא) למממש את יכולותיהם הפוליטיות וכישרונותיהם בליכוד, ופוטנציאל המנהיגות שלהם לא ירד לטמיון.

מצד שני, ולא פחות חשוב, עכשיו תוכל הציונות הדתית להשתקם. זה הזמן ליצור אחדות פוליטית רחבה של כל מי שחושב שיש לציונות הדתית תפקיד מהותי בתהליך התחייה, בציבוריות ובחברה הישראלית, ולכן גם בפוליטיקה הישראלית.

זה הזמן לאיחוד מהיר בין הבית היהודי לבין האיחוד הלאומי-תקומה. בהמשך חייב לבוא מפקד פתוח אמתי וכן של כל מי שהציונות הדתית חשובה בעיניו, מהחרד"לים ועד הליברלים, הדתל"שים וחובשי הכיפות השקופות, ועד בכלל.

בעקבות המפקד חייב לבוא שלב של פריימריס לראשות התנועה. אמתי ופתוח, לא תפור מראש חלילה.

השיקום הזה היה כמעט בלתי אפשרי עד עתה. עכשיו, כשבנט ושקד נכנסו לליכוד, ואנחנו פטורים מכול משקעי השנה האחרונה, המהלך הזה הרבה יותר פשוט.

אני מאחל מכול הלב הצלחה גדולה לבנט ושקד בליכוד. אני בטוח שכך יהיה ושעם ישראל עוד יזכה ליהנות מפירות מנהיגותם וכישרונותיהם. 

ולנו, אנשי הציונות הדתית, אני מקווה שההשראה שבנט ושקד הביאו לנו בשש השנים האחרונות, תאפשר לנו לקפוץ מדרגה ולמלא את ייעודנו בתהליך שיבת ציון.