הכוחות ממשיכים
הכוחות ממשיכים

אני נמצא כעת בכינוס השלוחים העולמי בניו יורק, וכבר נהפך לנוהג קבוע שאני פוגש בכינוס את חברי היקר ר' הרצל קוסאשוילי מלוד. להרצל יש סיפור מיוחד, בו ארצה לשתף אתכם היום:

עשור חלף מאז התחתן הרצל, אך לא זכה להתברך בילדים. הוא ואשתו נפגשו עם פרופסורים ידועי שם ועשו כל מאמץ רפואי אפשרי, אך הדיאגנוזה הייתה ברורה: אין סיכוי. 

כאיש תקשורת, נסע הרצל באחת השנים לסקר את כינוס השלוחים העולמי בניו יורק. זמן קצר לאחר שחזר לישראל, נכנס אליו חבר קרוב ואמר: "שמע הרצל, קניתי שני כרטיסי טיסה, לך ולאשתך. טוסו שניכם לציון של הרבי בניו יורק, תקראו בציון את כל ספר התהילים ואת הספר "מענה לשון" ותתפללו ביחד שתזכו לפרי בטן". הרצל ניסה להסביר שרק עכשיו חזר מניו יורק, אך החבר היה נחרץ: "תיסע".

הרצל ואשתו טסו לציון, קראו את כל ספר התהילים ואת "מענה לשון", והתפללו ממעמקי ליבם שיזכו לפרי בטן. כשיצאו, הייתה להם תחושה פנימית שהתפילה התקבלה. במוצאי שבת י"ז בכסלו תשע"ה, טרם טיסתם חזרה לישראל, נכנסו לציון, והרצל פנה בליבו אל הרבי בצורה כנה וישירה: "רבי, אני רוצה לעשות איתך 'דיל'. אני מבקש שבתוך שנה נזכה לזרע של קיימא, ואני מתחייב שעל כל התפתחות חיובית שתהיה - אקח מטוס ואגיע לכאן בכדי לדווח ולהודות בעצמי, מבלי לשלוח פקסים או שליחים".

חלפו כמה חודשים, והנה מתברר שלמרות כל התחזיות - אשתו בהריון. בני הזוג פתחו תיק מעקב הריון, והאחות רשמה את תאריך הלידה המשוער. הרצל הסתכל והצטמרר למראה עיניו - התאריך המשוער היה י"ז בכסלו תשע"ו, בדיוק שנה לאחר שהתפלל בציון הרבי. הרצל קיים את התחייבותו, ולאורך אותה שנה נסע לציון הרבי בניו יורק חמש פעמים בכדי לדווח על כל התקדמות בהריון. 

חברים קרובים אמרו לו שהתאריך המשוער אינו מדוייק, ובמיוחד בלידה ראשונה. רצה ה' יתברך, ובדיוק בי"ז בכסלו נולדה להם בת, בשעה טוב ומוצלחת.

לאחר כמה חודשים, כאשר הבת גדלה מעט, נסע הרצל עם אשתו והילדה לציון הרבי, בכדי להודות על הברכה שהתקיימה. בהיותו שם, ביקש מהרבי שהבת לא תגדל כבת יחידה, ושתזכה שיהיו לה אחים. בחסדי ה', בחודש סיון האחרון נולד להם בן.

* * *

הפרשה נקראת "חיי שרה", אך מסופר בה על פטירתה של שרה והנעשה לאחר מכן, בכדי להעביר מסר כביר: כאשר ממשיכים את מורשתו של אדם - הוא לא באמת מת. הוא ממשיך לחיות ביתר עוצמה גם אחרי מותו. דבר אמיתי אינו יכול להיפסק ולכן חייה של שרה המשיכו בכל התוקף גם לאחר לכתה. ולמעשה, זה הסיפור הגדול של הפרשה. 

העולם היהודי יציין מאורע חשוב בסוף השבוע הזה: כנס השלוחים העולמי של שלוחי הרבי מליובאוויטש. כל מי שזכה להשתתף שם יודע שהתחושה היא אחת: "חיי שרה" - "מה זרעו בחיים אף הוא בחיים", ההצלחה של אלפי השלוחים, העובדה שהם עומדים, ממשיכים ומוסיפים לפעול ולהגיע אל עוד ועוד יהודים גם בתוך המקומות הרחוקים והנידחים ביותר בעולם - היא הביטוי העוצמתי ביותר לכך שלא עזב הרועה את צאן מרעיתו ומעתיר על כולנו, עד לביאת משיח צדקנו בגאולה האמיתית והשלימה בקרוב ממש.

רבות נאמר על הברכות המופלאות להם זכו מי שהוזכרו לתפילה על ציונו של הרבי. אשמח להזכיר גם אתכם בתפילה לברכה והצלחה בכל המצטרך, לצורך כך, אנא שלחו את פרטיכם בלינק הזה: https://bit.ly/2OW6W02

שבת שלום,
הרב שמואל רסקין
בית חב"ד קרן אור בודפשט

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו