הפרדופוביה
הפרדופוביה

על הנייר היה אמור העיתונאי גל אוחובסקי, מוותיקי לוחמי הלהט"ב, לגלות אמפטיה וסובלנות כלפי אנשים שונים ממנו. על הנייר. 

בפועל, האיש שקיבל תוכנית יומית בערוץ 24, כתב בשבוע שעבר כתב שיטנה נגד זמרים דתיים: "אנשים דתיים תמיד רוצים להעביר אותך לצד שלהם... בלי ששמנו לב הם כובשים לנו את הרדיו" (כך בדיוק במאמר שפירסם ב"mako"(האתר של ערוץ 12), לא הוספתי מילה).

את עיקר זעמו כילה אוחובסקי בשיר 'נחכה לך' של ישי ריבו ונתן גושן - "שיר נורא. שיר ההדתה האולטימטיבי. השיר שאחריו ממש הגיוני שיהיו רק הופעות מופרדות לנשים ולגברים".

בשיר "נחכה לך" אין רמז להפרדה בין גברים לנשים, אבל אוחובסקי מסביר שזהו מדרון חלקלק - "היום הוא מופיע רק פעם בשנה לקהל בהפרדה מגדרית... תנו לו עוד שנה-שנתיים והופעות בקיסריה והיכל מנורה, והוא יבקש יותר הופעות כאלה... ואז הוא יעשה ערב משותף עם יונתן רזאל... והם יבקשו בנימוס, אם אפשר, שתהיה הפרדה". 

משפחתו של ישי ריבו לא משתתפת בהופעות מעורבות. למה אוחובסקי מקבל פריחה מהופעה אחת בשנה שישי ריבו מקיים עבור משפחתו? למה הוא נלחם בגברים ונשים שרוצים להגיע להופעה נפרדת? 

התשובה פשוטה ומרה. אוחובסקי מדבר מגרונה של תרבות הלהט"ב. תרבות הלהט"ב נלחמת בהבדלים שבין גברים לנשים. תרבות הלהט"ב מנסה למחוק את הייחודיות המגדרית וליצור בליל של זהויות הנעות על הרצף שבין גבריות ונשיות. זהויות מגדריות משתנות ובלתי קבועות.

המאבק של גל אוחובסקי בהופעות נפרדות אינו מאבק רק נגד הציבור החרדי והחרד"לי. זהו מאבק גם נגד אלו שהולכים להופעות מעורבות אבל לא מוכנים לרקוד במעורב. זהו מאבק נגד אלו שלא שוחים בחוף מעורב. זהו מאבק בישיבה הנפרדת בבתי הכנסת. זהו מאבק נגד אלו שחושבים שיש הבדלים בין גברים לנשים. זהו מאבק נגד הזכות לחשוב אחרת ולחיות אחרת. זהו המאבק של הכפייה הלהט"בית.