קראון הייטס
קראון הייטס צילום: איסטוק

הפולמוס ההלכתי בגרסה החב"דית: שורה של רבנים המזוהים עם חב"ד התירו לאחרונה הקמת עירובין בערים גדולות - דבר שהיה שנוי במחלוקת הלכתית בתוככי חב"ד.

"בכל מקום שרבנים מומחים בהלכות עירובין, ובעלי ניסיון בשטח זה, ממליצים על תיקון עירוב כדין, ושניתן להתקין בו את העירוב באופן שיהיו תמיד תחת אחריות דיינים מומחים ותחת פיקוח משגיחים מיוחדים שתפקידם לתקן המחיצות מיד באם יישברו... פשוט שאין שום מקום על פי דעת רבינו זי"ע להימנע מהתקנת העירוב", נכתב בין היתר והדברים פורסמו באתר החב"די COL.

גם הרב ברוך אוברלנדר, השליח הראשי ורבה הראשי של הונגריה, קבע במכתב מנומק כי אין לסמוך על השמועות השונות שנאמרים בשם הרבי בענין עירובין, "שהרי יש לנו הוראות מפורשות מאדמו"ר הזקן בשלחנו ומהרבי באגרות הקודש, ועל פיו אנו צריכים לנהוג". ובנוגע למעשה מחזק את פסק הדין שיש להעמיד עירובין.

מנגד, חברי הבד"צ בשכונת קראון הייטס תקפו במהלך סוף השבוע האחרון את פסק הדין שפורסם וקבעו כי הדבר אסור בתכלית.

"במענה לשאלת רבים בנוגע לעירוב בשכונה", כתבו הרבנים, "כבר נתפרסמה ברבים דעת כל הרבנים בשכונתינו בשלילה מוחלטת. ובהיות אשר חדשים מקרוב באו להטיל ספק, על כן לא נצרכה אלא להעדפה לחזור על הראשונות".

בנוגע למעשה קובעים הרבנים, הרב אברהם אזדבה והרב ברוין, כי בשבת, לטענתם, אסור לטלטל ברחובות השכונה, ו"עירוב זה כאילו אינו", כלשונם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו