נערכים לסעודת שבת חול המועד סוכות
נערכים לסעודת שבת חול המועד סוכות צילום: ללא

תושבי רמלה שהשתתפו בפרויקט "שולחנות השבת" בעיר רמלה, סיפרו כי השבת האחרונה הייתה עבורם מרגשת במיוחד.

מדובר בפרויקט שבמסגרתו, בכל שבת, נפתחים שולחנות מלאים בכל טוב ויחד עם אנשי הגרעין התורני ברמלה, מגיעות משפחות ובודדים וסועדים את סעודת השבת יחד.

בשבוע האחרון נבנתה סוכה מיוחדת, על מנת שיהיה נוח לכלל המשתתפים הרבים שביקשו גם בחג הסוכות להשתתף בסעודת השבת.

"הגיעו חלק מהאורחים הקבועים של השולחנות שבת שאנחנו מכירים, אחד מהם אפילו התלבש במיוחד בבגדי שבת ולראשונה ישב עם אנשים אחרים בשולחן", סיפר לערוץ 7 אלישע תותאי, מנהל פרויקט 'שולחנות השבת' ברמלה.

"בנוסף, הגיעו אנשים שבדרך כלל אינם מגיעים", סיפר. "כך למשל אורח שהיה רוצה להגיע בדרך כלל, אילולי משפחתו שחוששת עבורו מפני הדבקות בקורונה, אך לסוכה הוא יכול להגיע. אנשים שרצו אווירת חג ולא הוזמנו במשפחה המורחבת בגלל חשש מקורונה לסבתא המבוגרת או לנכד בבידוד, או מחוסנים בבוסטר טריים שטרם עבר הזמן שלהם. השטח הפתוח של הסוכה הזמין את כולם באהבה".

נועה זיו, אחת מהמשתתפות בסעודת השבת, סיפרה: "הגיע אדם מאוד נחמד, שראה סוכה קרובה לבית, ותכנן לקדש ולאכול כזית לחם בסוכה ולהמשיך את שאר סעודתו בביתו. הוא השתכנע בקלות להישאר, ונהנה מאוד".

לדבריה, "בסביבות 22:00, כשהתחלנו לפנות את השולחנות, הגיעה עולה חדשה מאוקראינה שחיפשה בית כנסת אשכנזי כמו שם באיזור מגוריה. היא שמחה עד השמיים למצוא קידוש עם לחם משנה וסעודה חמה ודשנה. ובעיקר למצוא חברה עם מי לשוחח במילותיה הבודדות בעברית".

המארגנים דיווחו כי במהלך הסעודה התפתחו בין הסועדים שיחות מעניינות בנושאים מגוונים. סוכה, ארבעת המינים ומשמעותם, ניסוך המים, פרי החג, מצוות השמחה בחג, זמרי עבר ישראליים, פיזיקה, מטוסי קרב, בורסה ועוד.

תותאי סיכם: "לזכות לאושפיזין קדושים בחג הסוכות בפרט ובכל השנה בכלל זו חוויה מדהימה. מוזמנים לפתוח את העיניים ולהביא אנשים שיכולים להנות ממנה ומשולחנות השבת במהלך כל השנה בבית עמיחי ברמלה. ובכלל כל אחד במקום מגוריו יכול להיות שולחן שבת מאיר מיוחד ומרגש".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו