השר ניצן הורוביץ
השר ניצן הורוביץ צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

שר הבריאות ניצן הורוביץ סייר בצהריים (ראשון) בבית החולים וולפסון בעיר חולון, וסיפר על תופעה מדאיגה: חולי קורונה מסרבים לקבל טיפול בבתי החולים.

"החיסונים יעילים בצורה בלתי רגילה", אמר השר הורוביץ. "לא מחוסנים מידרדרים מהר מאוד למצבים קשים. ראיתי כאלה שמסרבים לטיפול בבית החולים - הם פוגעים רק בעצמם והצוותים עושים מאבק עצום.

''זו תופעה חמורה, ניאבק בה באמצעות הסברה וחינוך. יש להם אחריות להתחסן ולקבל את הטיפול הנכון. מי שלא מתחסן ומסרב לקבל טיפול זה דבר שקשה לקבל", אמר הורוביץ.

על מאבק המתמחים אמר הורוביץ: "בימים הקרובים נציג מתווה מוסכם לקיצור תורנויות. אני מודע מאד למצוקה ותומך בקיצור התורנויות. אחרי שנים שכולם ברחו מזה אני ניגש לקיצור התורנויות. כמה שיותר ואיפה שאפשר. זה תהליך הדרגתי. יש הבדלים בין מרכז לפריפריה ובין מחלקות שונות".

במענה לשאלה על המתח בין הממשלה לבכירי משרד הבריאות הגיב הורוביץ: ״אני לא נכנס לרכילויות - הכל קשקוש מקושקש. אנחנו עוסקים בחיים ומוות. יש לפעמים חילוקי דעות, בסוף - אני נותן להם גיבוי מלא״.

יושב ראש ועדת חוקה, חוק ומשפט, גלעד קריב ממפלגת העבודה, אמר בריאיון לרן בנימיני בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב כי הצעות חוק שמבקשות לשלול זכויות ממי שלא התחסן מפני קורונה חוצות קו אדום. קריב אמר כי יש להיאבק בחדשות הכוזבות, אך לא כל מי שלא התחסן מתנגד לחיסונים. "יש פערי הנגשה בתחום בריאות הציבור ויש צורך במסע הסברה", אמר קריב.

ממונה הקורונה, פרופ' סלמן זרקא התייחס בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב להאשמות של גורמים בממשלה נגד המומחים וכן לצורך בצמצום התקהלויות. לדבריו: "המחלוקת בין גורמי המקצוע למקבלי ההחלטות לגיטימית, אך מתפקידם של הראשונים להזהיר. חובתנו המקצועית לבחון את הנתונים ולבוא עם המלצות. חייבים לבחון את כל החלופות. אנחנו בעד משק פתוח, אבל מסתכלים אל העתיד הקרוב. צריך לבחון ברצינות את הגבלת ההתקהלויות", אמר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו