גורם בפמליית ראש הממשלה נפתלי בנט שוחח אחר הצהריים (ראשון) עם משלחת העיתונאים שהצטרפה לקראת הנאום בעצרת האו"ם בניו יורק.

בנט כתב את הנאום בעצמו משום שביקש לשקף את מכלול הרעיונות והשקפת עולמו כפי שהוא רואה ממבטו כלפי מדינת ישראל והזירה הבינלאומית.

לדעתו האו"ם זו במה עולמית ויש להבליט כלפי מנהיגי העולם את האתוס הישראלי של עשייה, חדשנות ואופטימיות. יש היום, לטעמו, הסתכלות קצת אחרת מאשר מנהיגי העבר - הסתכלות יותר אופטימיות , דור חדש של הנהגה בישראל.

בנאומו יהיה פרק מיוחד על איראן שבו יציין בנט את המשך העשרת האורניום, עניין של שבועות או חודשים בהתקדמות ויעמוד על כך שאיראן מנהלת ומכוונת טרור נגד ישראל.

בנט, אומר הגורם, סבור כי על תכנית הגרעין יש לדבר פחות ולעשות יותר. "יש חשיבות לדיבורים אבל זו שעת מעשים בעיקר", יאמר בנט. הוא צפוי גם להתייחס בנאומו לנגיף הקורונה שגרם למותם של מיליוני בני אדם בעולם ויציע לעולם ללמוד מהמודל הישראלי שהוא פחות סגרים ויותר חתירה לפתרונות מעשיים כמו החיסונים.

בנט יזכיר את הסכמי אברהם עליהם אחראי קודמו בתפקיד ראש הממשלה בנימין נתניהו ויספר כי הסכמים כאלה יביאו ומביאים רוח חדשה ומגמות חיוביות כלפי ישראל.

בנט פחות ידבר על העניין הפלסטיני משום שלדעתו אין לשים את הפוקוס בזירה הבינלאומי על הסכסוך הפלסטיני. "העניין הפלסטיני הוא עוד נושא, אחד מנושאים רבים, שמדינת ישראל מתמודדת איתו ולא הנושא העיקרי", אומר הגורם.

בנט לא יתייחס בנאומו ישירות לנאום המאיים של יו"ר הרש"פ אבו מאזן, "עדיף שאנשים יתעסקו ברווחת עמם ולא באובססיביות כלפי ישראל". לדברי הגורם נאומו של אבו מאזן ביום שישי משקף משהו אחד - אבו מאזן ציפה שיהיה שינוי דרמטי בחילופי הממשל בארה"ב וזה לא קרה. ראש הממשלה, כך אומר הגורם, יש לו דעה ברורה נגד מדינה פלסטינית ובכלל אין היתכנות למשא ומתן מדיני ולכן הנושא לא רלוונטי נכון להיום.

לשאלה מדוע נשאר בנט כנואם אחרון נואם ביום האחרון, התשובה לכך היא תקופת חגי תשרי אך לדברי הגורם, למרות הקושי צפויות פגישות מדיניות ובכלל בנט מקיים במהלך כל השבוע שיחות מדיניות ומקבל נציגים מכל העולם בלשכתו אך ועידת האו"ם שמתקיימת בחגי תשרי היהודים וניהול מגיפת הקורונה לא מותירה הרבה ברירות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו