אסיף אלקיים
אסיף אלקיים צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

יוצא 'האח הגדול' אסיף אלקיים אמר היום (ראשון) כי הוא מתכוון לשמר את הערכים שרכש כשהתחנך במוסדות הציבור הדתי לאומי ובתנועת הנוער בני עקיבא בהיותו נער.

את הדברים אמר במענה לאחר מכ-136K עוקביו בחשבון האינסטגרם שלו, ששאל מה היחס של היהדות לנשים וללהט"ב.

לדברי אלקיים, "הדת היהודית שאני מכיר מעצימה נשים יותר מכל חברה שהכרתי בחיי. אותי בישיבה הרבנים לימדו שהאישה קודמת לכל דבר בעולם, גם להלכה מדאורייתא, ואם זה לשמור שבת או לשמח את האישה ולשמור על שלום בית - האישה הקודמת, ויש לזה סימוכין במקורות".

"גם הרעיון שהגברים יפרנסו ואנשים יגדלו את הילדים נובע מתוך כבוד עצום לאישה", הוסיף, "מעין תפיסה שהיא קדושה עד כדי אלוהית, ולבקש ממנה לצאת לעבוד זה כמו לזלזל בה. התפיסה הזו, אגב, הולכת ונעלמת אט אט מהעולם הציוני דתי".

"כיסוי ראש, שירת נשים, צניעות, יש כל מיני הלכות ומנהגים שחילונים מפרשים לא נכון", ציין. "הן נועדו להעצים את האישה, ולא להיפך. אני כנראה אחיה את חיי אחרת, אבל את הערכים שרכשתי שם אני מתכוון לשמר, ובפרט את התפיסה של מה היא אישה".

"להט"ב היא כנראה הסוגיה הכי מורכבת בחברה הדתית ובפרט בסרוגה", אמר. "מצד אחד הלכה מהתורה - מצד שני הכלה וקבלה. חתיכת דיסוננס. עם זאת, אני מגדיר את עצמי אדם מאמין ובכל זאת מחתן זוגות להט"בים. איך זה מסתדר? בעיני היטב. מבין שיש כאלה שקשה להם עם זה - וזו זכותם. אני לא חייב להם דבר והאמונה היא לא נכס של חובשי כיפה בלבד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו