השר הורוביץ במהלך הביקור בבית החולים וולפסון
השר הורוביץ במהלך הביקור בבית החולים וולפסון דוברות

שר הבריאות ניצן הורוביץ ביקר היום (ראשון) במחלקות קורונה וטיפול נמרץ כללי במרכז רפואי וולפסון יחד עם מנכ״לית המרכז ד״ר ענת אנגל והצוות הרפואי בראשות מנהלי המחלקות ד״ר אריה סורוקסקי ופרופ' ג'יזל גודארד.

השר הורוביץ תקף את הממשלה הקודמת והאשים אותה במצבה של מערכת הרפואה. "מערכת הבריאות ובתי החולים הורעבו על ידי נתניהו וליצמן. הם סובלים מהזנחה והפקרה מכוונת במשך שנים רבות. יש מחסור במיטות, בכח אדם ובמשאבים. אני עובד כדי לתקן את זה, להביא תקני קבע למערכת ולעשות מהפך תקציבי בבריאות. אין שום סיבה שמערכת הבריאות בישראל תהיה תמיד מתוחה עד הקצה, ואני נחוש לשנות את זה".

הוא הוסיף כי "המרכז הרפואי וולפסון נמצא בחזית המאבק בקורונה. מאושפזים פה עכשיו 46 חולים קשים, חלקם מונשמים ועל אקמו. רובם המכריע היו יכולים לא להיות פה אם רק היו מתחסנים. וגרוע מכך, נתקלתי פה היום בסיור בתופעה קשה מאוד של אנשים שפשוט מסרבים לקבל טיפול רפואי, כולל הנשמה. האנשים האלה פוגעים רק בעצמם. זאת תופעה שכואב לראות וקשה לקבל ואנחנו ניאבק בה באמצעות הסברה וחינוך".

מנכ״לית מרכז רפואי וולפסון ד״ר ענת אנגל אמרה, "״בית החולים וולפסון הוא בית חולים מרכזי גדול שנותן מענה רפואי לאוכלוסיה מגוונת של מליון איש ונמצא בחזית הרפואה בשגרה ובחירום בזכות הצוות המקצועי והמצויין שלו שעושה לילות כימים ללא הפסקה. שר הבריאות הסכים לכך שהגיע הזמן שבית החולים יקבל את ההכרה על העשייה הייחודית והמצויינת שלו שאינה מובנת מאליה ביחס למשאבים הקיימים בו, ויתוקצב ויתוקנן בהתאם לביצועים שלו ולאוכלוסייה עם התחלואה המורכבת והאתגרים הייחודים לה. אנו מצידנו נמשיך בפעילות שלנו כדי שכל אחד ואחת יזכו ברפואה המתקדמת ביותר ומותאמת אישית כפי שראוי שיקרה במערכת הבריאות הציבורית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו