מופע אוזניות עם אלדד ציטרין בדיר סמען
מופע אוזניות עם אלדד ציטרין בדיר סמען צילום: תיירות שומרון

עשרות אלפי מטיילים פקדו במהלך חול המועד סוכות את אתרי הטבע והתיירות בשומרון.

האתר המתוייר ביותר הוא ״המרפסת של המדינה״ בפדואל עם למעלה מ-3000 מטיילים ביום. מה שהפך אותו לאחד מאתרי התיירות הפופולארים בישראל.

אחריו גן לאומי שומרון העתיקה עם אלפי מטיילים. גם נחל קנה והמעיינות סביבו משך רבבות מטיילים ביום. יער אלון מורה והגן הלאומי הר גריזים זכו למספר שיא של מטיילים כאשר רבים ביקשו גם לפקוד את מזבח יהשע שעל הר עיבל, שעלה לכותרות לאחר שהרשות הפלסטינית באמצעות קבלן גרסה את החומה ההיקפית שלו לפני מספר חודשים.

"אנחנו עדים לפריחה חסרת תקדים בתיירות", אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון. "השומרון על נופיו עוצרי הנשימה, אתרי המורשת שבו המעיינות והיקבים הופך לאחד האיזורים הפופולארים למטיילים".

לפני מספר ימים פורסם כי על פי סקר של גיאוקרטוגרפיה כל ישראלי שלישי במדינת ישראל טייל בשומרון ב-5 השנים האחרונות והמספר ממשיך לעלות. האסוציאציה החיובית הבולטת ביותר בקרב ישראלים כלפי השומרון היא של נופים יפים.

הערב תתקיים כניסה המונית לקבר יוסף. אתרי הטבע והתיירות ימשיכו להיות פתוחים גם לאחר חול המועד. הציבור מוזמן לבוא להנות מהנופים היפים ואתרי המורשת גם במהלך החורף בו הפריחה היא מהיפות והעשירות במדינת ישראל.