לוחמי צה"ל בפעילות מבצעית
לוחמי צה"ל בפעילות מבצעית צילום: דובר צה"ל

מוסד הנשיאות הפלסטינית מגנה (ראשון) את מה שכינה "שני הפשעים המתועבים שביצעו כוחות הכיבוש הישראלים בירושלים ובג'נין, וגרמו למותם של חמישה אזרחים".

חילופי אש נרשמו לפנות בוקר בין מחבלים פלסטינים לבין כוחות צה"ל שביצעו מעצרים של מבוקשים באזור ג'נין ורמאללה במטרה לייצר פגיעה קשה בתשתית ארגון החמאס ביהודה ושומרון.

החמושים פתחו בירי לעבר חיילי צה"ל במהלך מבצע המעצרים. הכוחות השיבו אש בחזרה. לפחות ארבעה חבלים נהרגו במהלך חילופי האש עם החיילים.

בהודעה שפרסם ציין מוסד הנשיאות הפלסטינית, כי "הפשעים האלה הם הרחבה של סדרת ההפרות וההוצאות להורג בשטח נגד עמנו (הפלסטיני) בהדגישו כי המשך מדיניות זו תוביל להתפוצצות המצב ולמתח וחוסר יציבות נוספים.

ההודעה האשימה את "ממשלת הכיבוש הישראלית" באחריות ישירה להסלמה זו והשלכותיה, וקראה לקהילה הבינלאומית שלא להחריש עוד על "ההוצאות להורג" שמבצע "הכיבוש" ולנקוט צעדים מיידיים למיצוי הדין עם "מבצעי הפשעים".

מבצע המעצרים הגדול של מערכת הביטחון שנערך הלילה (ראשון) נועד לסיכול פיגוע גדול שתוכנן על ידי ארגוני הטרור בבירת ישראל - ירושלים.

על פי הערכות של השב"כ מדובר היה בפיגוע משמעותי מאוד, שהמתווה שלו מזכיר פיגועי תופת מתחילת שנות ה-2,000 שבהם היו נפגעים רבים.

גורמים ביטחוניים סיפרו כי השב"כ עקב אחרי תשתית הטרור שחוסלה במשך תקופה ארוכה ולאחר שהבין שהמחבלים מתכוונים להוציא את הפיגוע לפועל בהכוונת חמאס ושבתכנון והביצוע מעורבים עשרות אנשים יצאו המעצרים לדרך.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו