ישיבת הר המור
ישיבת הר המור צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בישיבת הר המור שבו והדגישו היום (ראשון) כי הכניסה לשטח הישיבה בחג שמחת תורה ובמהלך ההקפות השניות תאושר רק לתלמידי הישיבה, האברכים ומשפחתם.

על מנת למנוע התפרצות קורונה במהלך שמחת החג, מתכוונים בהר המור להיערך באופן מדוקדק להקפדה על הנחיות קורונה מחמירות.

בנוסף, הנהלת הישיבה הודיעה כי תעמיד סדרנים בכניסה לשטח הישיבה, גם במהלך החג, על מנת למנוע ממי שאינו לומד בישיבה להכנס אליה.

אלה שהותר להם להכנס לישיבה במהלך החג, יצטרכו להיות לאחר החיסון השלישי או, במידה והם מחלימים מקורונה, לאחר חיסון אחד. נערים בני 12-16 יוכלו להכנס גם לאחר 2 חיסונים.

ילדי האברכים מגיל 3-12 יוכלו להכנס לישיבה רק במידה ויבצעו בדיקת קורונה בסמוך לחג שתקבל תוצאה שלילית, ויחויבו בעטית מסיכה.

ההודעה בדבר העמדת הסדרנים שיאכפו את הכללים מגיעה לאחר שהיו מי שראו בכללים שקבעה הנהלת הישיבה המלצה בלבד, למרות שבישיבת הר המור כבר הבהירו באופן שאינו משתמע לשתי פנים כי ההקפות המפורסמות תהיינה פתוחות רק לבני הישיבה.

כפי שפורסם, ראש ישיבת הר המור הרב עמיאל שטרנברג פרסם לקראת יום כיפור מכתב לתלמידי הישיבה בו הדגיש כי ההקפות מיועדות לתלמידי הישיבה בלבד, וביקש "לא להקפיד עלינו".

"מאוד היינו שמחים להיות כולנו יחדיו בשמחת התורה, שמעיינותיה לנו עוז ואורה לכל מרחבי חיינו", כתב הרב שטרנברג. "אבל לא תמיד מה שהלב חושק יכולים אנו להוציא לפועל".

"גם השנה לא נוכל לפתוח את שער הישיבה ביום שמיני עצרת ובמוצאי החג לכל מי שחפץ לבוא בשערינו, וכמו שאני היינו מאוד רוצים", כתב. "גם השנה, כמו השנה הקודמת, יהיו האירועים לא פתוחים לקהל הרחב, ויתקיימו רק לבני הישיבה - בחורים, אברכים ונשותיהם".

"נא אנא לא להקפיד עלינו, ונצטרף כולנו לשמוח בתורתנו בכל מקום שנהיה. בעזרת ה' בשנים הבאות נשוב ונרקוד יחדיו", כך ראש ישיבת הר המור הרב עמי שטרנברג.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו