ערכת הבדיקה המהירה לקורונה
ערכת הבדיקה המהירה לקורונה צילום: דוברות

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש ומנכ"ל משרד החינוך יגאל סלוביק סיכמו הערב (ראשון) כי ילדים בגילאי 12-3 אשר החלימו מקורונה במהלך החצי השנה האחרונה, לא יחוייבו בביצוע של בדיקת אנטיגן 2, כתנאי לכניסתם למוסד החינוכי.

ביום חמישי הקרוב ה- 30.9 צפויים לחזור תלמידי מערכת החינוך למוסדות החינוך בכפוף לביצוע בדיקת אנטיגן והצגה של הצהרת הורים על תוצאה שלילית.

גם 50 אלף התלמידים שישובו למסגרת הצהרונים ביום רביעי יחוייבו לבצע את הבדיקה.

מוקדם יותר פורסם כי למעלה מחצי מיליון הורים טרם הגיעו לקחת את הערכות. עד ליום רביעי ימשיכו במד"א יחד עם משרדי החינוך והבריאות בחלוקת הערכות בכ-200 מתחמי הבדיקות המהירות של מד"א ברחבי הארץ ובעשרות במתחמים נוספים.

הבדיקה תתבצע על ידי ההורים בבית באופן עצמאי ביום רביעי, ערב החזרה של ילדיהם ללימודים, מיד עם תום חופשת הסוכות. בהתאם להנחיות משרד הבריאות תלמיד שיימצא חיובי בבדיקה המהירה, יידרש להגיע לבדיקת PCR בעמדות הבדיקה ברחבי הארץ.

בנוסף, מד"א מפעילים כ-190 עמדות בדיקה מהירה (אנטיגן) ברחבי הארץ, בהם גם מתחמי היבדק וסע. הבדיקות המהירות המיועדות למי שאינו מחוסן או מחלים, מספקות תשובה בתוך כרבע שעה ומאפשרות ניפוק תו ירוק של משרד הבריאות למשך 24 שעות. ילדים בגילאי 3 עד 12 נבדקים ללא תשלום.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "הוריהם של למעלה מחצי מיליון מהילדים בגילאי 3 עד 12 המחויבים בבדיקה לקראת החזרה ללימודים טרם הגיעו למתחמי מד"א ברחבי הארץ שפועלים בשיתוף משרדי החינוך והבריאות על מנת לקבל ללא עלות את ערכות הבדיקה הביתיות. על מנת להיות ערוכים לחזרה ללימודים לאחר חופשת הסוכות ובכדי להימנע מהעומס הגדול שעלול להצטבר במתחמים באסרו חג, אני פונה לציבור ההורים לא לחכות לרגע האחרון ולהקדים ולהגיע כבר מחר בבוקר למתחמי מגן דוד אדום ברחבי הארץ על מנת לקבל את הערכות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו