בדיקת קורונה
בדיקת קורונה צילום: איסטוק

קורונה בישראל: מספר החולים המאומתים אמנם ירד בימים האחרונים, וכך גם שיעור החיוביים בבדיקות ומקדם ההדבקה, אך התנודתיות והשינוי באופי הבדיקות בחגים מקשים לקבוע מגמה, כך מדווח בעיתון 'ישראל היום'.

במערכת הבריאות מעריכים, עם זאת, שהחזרה ללימודים, לצד חזרה מחופשות בחו"ל וחזרת הישיבות - יובילו למגמת עלייה בתחלואה בשבועיים הקרובים, שרק לאחריה תתחיל ירידה, כשהגורמים המרסנים יהיו חיסונים והתנהגות זהירה יותר של הציבור.

עוד באותו נושא:

במערכת הבריאות מתריעים כי בימים שלישי עד חמישי צפויים עומסים גדולים במתחמי הבדיקות שנובעים מתום החגים, חזרה של רבים מחו"ל ותוצאות מבצע האנטיגן - הבדיקות המהירות לפני תחילת הלימודים - שעלולות לגרור בדיקות נוספות.

פיקוד העורף מפעיל כ-160 מתחמים, עלייה של 30 מתחמים מראש השנה. עם זאת, בכיר במערכת הבריאות מתריע שה"קופות עדיין לא נותנות את המקסימום".

שר הבריאות ניצן הורוביץ קיים אתמול מסיבת עיתונאים בבית החולים וולפסון, ובמהלכה הביע שביעות רצון מיעילות הבוסטר והתייחס למדיניות הממשלה: "החלטנו לא להטיל סגרים ולא לפגוע במשק".

יצוין כי מתוך כ-30 אלף בני אדם שחזרו מאומן לאחר ששהו שם בראש השנה, התגלו עד כה 3,440 מאומתים לנגיף, מהם אושפזו 25 בבתי החולים ומצבם של 19 מוגדר קשה. שניים מהם מתו מקורונה, ולגבי שניים נוספים סיבת המוות עדיין בבדיקה.

81% מהי מאומתים שחזרו מאומן לא מחוסנים. "מדובר בכ-15% חיוביים - זה שיעור גבוה מאוד, ושיתוף הפעולה של המאומתים בחקירות היה חלקי מאוד. אני מקווה שהם שמרו על עצמם", אומר בכיר במערכת הבריאות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו