אחות
אחות צילום: ISTOCK

2100 אחיות ואחיות חדשים שעברו בהצלחה את בחינה הרישוי הצטרפו למערך האחים והאחיות בישראל.

הם מצטרפים לכ–1300 בוגרים שעברו בהצלחה את בחינת הרישוי באפריל 2021. כלל בוגרי מסלול הלימודים של העתודה האקדמית "פסגה", עברו בהצלחה את הבחינה, ויחזקו את שורות צוותי הרפואה בצה"ל.

האחים והאחיות החדשים מהווים אוויר לנשימה למערכת הבריאות בישראל בהתמודדותה עם מגיפת הקורונה, וצפויים לחזק ולהעצים את מערכת הבריאות בפריסה ארצית באשפוז ובקהילה.

שר הבריאות ניצן הורוביץ: ‏"בהצלחה גדולה לאחיות ולאחים החדשים שמצטרפים למערכת הבריאות לאחר ארבע שנות לימוד מאומצות. ההון האנושי המקצועי והמסור של האחים והאחיות הוא עמוד השדרה של מערך הסיעוד ומערכת הבריאות הציבורית כולה, בהתמודדות עם הקורונה וגם בשגרה. כבר בשנה האקדמית הקרובה נוסיף יותר מ-400 מקומות לסטודנטים לסיעוד בכל הארץ, כחלק מהתוכנית להגדלה דרמטית של כוח האדם בבריאות. יותר סטודנטיות וסטודנטים ילמדו כאן בישראל, ולא יצטרכו להוציא הון על לימודים בחו״ל".

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש: "שמח ומברך על כניסת האחיות והאחים החדשים אלינו למערכת הבריאות. כולנו שותפים למסע שמטרתו טיפול אנושי ודאגה לשלום ובריאות הציבור. ההון האנושי שייקלט במערכת הוא ברכה וחיזוק לכוחות הרפואה בכל החזיתות, המרפאות ובתי החולים והמוקדים השונים בכל רחבי הארץ".

האחות הארצית הראשית ד״ר שושי גולדברג: ״יש על מי לסמוך ויש במי לבטוח. האחים והאחיות הם עמוד השדרה של מערכת הבריאות בישראל, תמיד ידעו לעמוד בציפיות ולהצליח בכל אתגר שיונח לפתחם, והם נושאי הדגל וחוד החנית בקידום הבריאות בחברה הישראלית.

''מינהל הסיעוד ממשיך לפעול במטרה להעלות את מספר הלומדים למקצוע האח/אחות. השנה יחלו את לימודיהם כ - 4800 לומדים חדשים. ברכות לאחים ואחיות החדשים על הצטרפותם למקצוע, ובהצלחה בדרכם המקצועית החדשה ורווית האתגרים", הוסיפה גולדברג.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו