דפנה ליאל
דפנה ליאל צילום: קובי ריכטר/TPS

דפנה ליאל, הכתבת הפוליטית של 'חדשות 12', דיברה היום (שני) בשבח הארעיות שאפשר ללמוד דווקא מחג הסוכות.

ביומו האחרון של החג הסוכות, תיארה ליאל את האהבה העזה שלה לחג המיוחד. "עוד מעט זה יקרה, החגים יהיו מאחורינו ובהם גם סוכות, החג החביב עלי", כתבה בחשבון הפייסבוק שלה.

"יש כאן אבסורד מסוים", הוסיפה. "כל שנה אני מקדישה שעות לקשט את הסוכה, לתת מקום של כבוד לציורים שהילדים הכינו בגן, לתלות את הנורות והשרשראות הצבעוניות, וכל זה עוד לפני שהתחלנו לדבר על האוכל".

"ואחרי שבוע - זה נגמר. מתקפל", אמרה. "הציורים חוזרים למגירות, הסכך למחסן והקונסטרוקציה מפנה את מקומה לחצר ה'רגילה'. פתאום הרחבה ערומה בלי כל הקישוטים. על פניו, זה לא לגמרי תואם את האופי שלי לטרוח על משהו כל כך ארעי. אבל זה בדיוק היופי של החג".

לדבריה, "סוכות דווקא נועד לקדש את הארעיות. את העובדה שלא תמיד היתה לנו קורת גג, כיחידים וכעם. היא מזכירה לנו לחמול אחרים שאין להם, להכיר על הטוב, ולנצור את הרגע. את הכאן ועכשיו. וזה גם מה שאני מאחלת לכולנו ל'אחרי החגים'".

עמליה דואק
צילום: Arie Leib Abrams/Flash90

העיתונאית ואשת התקשורת עמליה דואק, כתבת רווחה בחדשות 12, ריגשה את הרשת כאשר סיפרה בחשבון הפייסבוק שלה כי היא לומדת את פרשות השבוע בשנה האחרונה.

דואק כתבה: ''לפני שנה, בשיא הסגר בחגים, עשיתי סדר בספרייה ומצאתי ספר תנ״ך שקיבלתי לבת מצווה. זה היה שבוע לפני שמחת תורה, כשחגגו את סיום קריאת התורה והתחלה שוב מבראשית.

''באופן הכי לא מחייב, התחלתי לקרוא את פרשת השבוע הראשונה, ואז המשכתי לעוד אחת, וזה הפך אצלי לטקס קבוע כל שבת בבוקר. מפה לשם, עברה שנה, ואתמול הגיעה הפרשה האחרונה''.

דואק המשיכה: ''לראשונה בחיי סיימתי לקרוא את התורה מהתחלה ועד הסוף. האמת, בעיקר הביך אותי לגלות כמה מעט לימדו אותי וכמה מעט מתוך המעט הזה באמת זכרתי. בשבת הקרובה מתחילים שוב מבראשית''.

התנ''ך של עמליה
צילום: פייסבוק עמליה דואק

בשנת 2019 השתתפה דואק בערב השקה לספרו של ד"ר מיכה גודמן - "חזרה בלי תשובה" שהתקיים במרכז מורשת מנחם בגין. היא אמרה שם: ''הלוואי שהיו מלמדים אותי בבית הספר החילוני קצת יותר על התנ״ך, הלוואי שהייתי בקיאה יותר בהלכה''.

חילונית אני לא באדיבות מרכז מורשת בגין

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו