נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: חזקי ברוך

אודי רייטר, יועץ פוליטי שייעץ בעבר לראש הממשלה נפתלי בנט ותבע אותו לאחרונה בגין הפרת זכויות יוצרים, טען היום (שני) כי בכירי משרד הבריאות תיאמו איתו פגישה ללא ראש הממשלה בנט.

מדובר בפגישה שהייתה אמורה לעסוק בנושא תכנית "הטבעת הסטרילית" להתמודדות עם נגיף הקורונה, שהגה היועץ רייטר לפני מספר חודשים.

הפגישה, שהתבטלה לטענת רייטר לאחר פניית כתבים ממספר גופי תקשורת שהתעניינו בקשר אליה, הייתה אמורה להתקיים לאחר שרייטר יזם ופנה לבכירי המשרד.

על פי טענת רייטר בחשבון הטוויטר שלו, מי שהיו אמורים להשתתף בפגישה "מאחורי הגב של בנט", הם בכירי משרד הבריאות: מנכ"ל המשרד פרופ' נחמן אש, פרויקטור הקורונה פרופ' אמיל זרקא וראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס.

כפי שפורסם, רייטר תובע את ראש הממשלה בנט בגין גניבת זכויות יוצרים, לטענתו, של "תכנית סינגפור" ושל תכנית "הטבעת הסטרילית", שהציג בנט במהלך קמפיין הבחירות.

רייטר הודיע לפני כחודשיים כי הוא מפסיק את המשא ומתן בין הצדדים ומתכוון לקחת את הסכסוך לבית המשפט. לטענת רייטר, בנט העתיק ממנו רעיונות במהלך הקמפיין בלי לתת קרדיט או לשלם לו.

במייל ששלח אז רייטר נכתב: "אני מבטל את המו"מ ומסיים את הקשר עם הצוות המשפטי. יש להודיע לראש הממשלה בנט שבשל ההתנהגות המחפירה כלפיי, איני מוכן לשום קשר עם משרד עורכי דין שמייצג אותם".

לדברי רייטר, תחילה הוצע לו סכום של 85,000 שקלים כדי שלא יגיש את התביעה, לאחר מכן הסכום עלה עד ל-150 אלף, אך בסוף אנשיו של בנט הוציאו הודעה על 30,000 שקלים בלבד, כדי להקטין את הביקורת על כך.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו