פרופ' סלמן זרקא בבית החולים לניאדו
פרופ' סלמן זרקא בבית החולים לניאדוצילום: דוברות

ממונה הקורונה פרופ' סלמאן זרקא סייר הבוקר (שני) בבית החולים לניאדו בנתניהו.

פרופ' זרקא התקבל ע"י הנהלת לניאדו בראשות המנכ"ל נדב חן שהציג בפניו סקירה מקיפה על התמודדות בית החולים עם הקורונה החל מפריצת הגל הראשון ועד להתמודדות עם המגיפה וזן הדלתא בגל הרביעי הנוכחי.

המנכ"ל הציג בפני פרופ' זרקא את הצורך הדחוף בהוספת תקני כח אדם למחלקות הפנימיות והטיפול הנמרץ, על מנת לעמוד בעומס הכבד המונח על כתפי הצותים.

לאחר מכן סייר פרופ' זרקא במחלקת קורונה ובמיון הנשימתי, פגש אנשי ונשות צוות ושמע מהצוותים על אופי העבודה, האתגרים היומיומיים וההתמודדות עם וריאנט חדש - וריאנט הדלתא של נגיף הקורונה.

נדב חן, מנכ"ל בי"ח לניאדו אמר, "אנחנו נאבקים בקורונה כבר מעל שנה וחצי, במהלך התקופה הזו ניהלנו, שבעת בתי החולים הציבוריים מאבק למען השוואת התקצוב שלנו לתקצוב של בתי החולים - אני מצפה שההסכם שנחתם לאחרונה אכן ימומש ככתבו וכלשונו. אני מבקש את עזרתך בהוספה מידית של תקני כח אדם רפואי וסיעודי לבית החולים. כח האדם הוא הפתרון האמיתי למצב הנוכחי. ללא כח אדם, לא נוכל להעניק טיפול, גם אם יהיו לנו כל המכונות"

פרופ' זרקא סיכם את הסיור. "אתם עושים עבודה קלינית וסיעודית מסורה שמצילה חיים מדי יום, אין ספק שהפתרון לעומס הכבד המוטל כרגע על כתפי הצוות פה בלניאדו וצותים נוספים בכל הארץ הוא התחסנות של כלל האוכלוסיה לצד הוספת תקני כח אדם של רופאים ואחיות. כח האדם הוא זה שנמצא בחזית מסביב לשעון והוא זה שיוכל לתפעל מכונות אקמו או מכונות הנשמה. הנהלת המשרד פועלת למען המטרה הזו כבר זמן רב ואמשיך לפעול למען המטרה הזו גם בהמשך".