כנרת בראשי
כנרת בראשי צילום: פלאש 90

משפטו של ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, התחדש היום (רביעי) לאחר כשלושה חודשי הפסקה. התקשורת לא ממש עוקבת אחר ההתפתחויות באולם בית המשפט, אך מי שכן עוקבת באדיקות היא עורכת הדין כנרת בראשי עימה שוחחנו על ההתפתחויות.

"הכותרת של כל היום הזה שהחל בעשר בבוקר והסתיים בשלוש אחר הצהריים, שצריך לחקור את בנט וקלוגהפט בעסקת שוחד בוואלה", אומרת עו"ד בראשי.

עוד מוסיפה עו"ד בראשי ומספרת כי בדיון היום נשאל רן בוקר כתב התקשורת של וואלה מה הסיבה שלא מבקרים את הבית היהודי, האם הדבר קשור לכך שינון מגל היה עורך בוואלה והוא משיב בשלילה, ובכך מאשש את החשד לעסקה של העברת פרסום מפלגתי לוואלה בתמורה להשתקת ביקורת נגד המפלגה.

"בישראל יש חוק שאומר שכשהמשטרה יודעת על עבירה היא צריכה לפתוח בחקירה. המשטרה והפרקליטות יודעות כעת שיש כאן לפחות חשד לעסקת שוחד", אומרת בראשי ומזכירה כי נתניהו מועמד לדין על סיקור חיובי בעוד הוכחה לכך לא נמצאת ומתוך מאות הכתבות בוואלה ניכרת מגמה הפוכה, של ביקורת ומתקפה על נתניהו. אשר על כן, סבורה בראשי "זה הזמן לפתוח בחקירה נגד בנט קלוגהפט ואילן ישועה. אם זה לא יקרה נצטרך להגיש בג"צ. דרושה כעת פניה ליועמ"ש למה לא יפתח בחקירה נגדם", היא אומרת.

עוד מציינת בראשי כי במהלך יום הדיונים בבית המשפט התברר עוד כי "אילן ישועה מקושר עם קשת רחבה של פוליטיקאים מאופיר אקוניס דרך מירי רגב, רואים את הקשר לבוז'י הרצוג. ישועה הודה שהוא רצה לראות את נתניהו מחוץ לשלטון והיה מוכן לעשות הכול בשביל זה. הוא הרכין ראש וניכר היה שלא נוח לו בסיטואציה הזו".

על שתיקת התקשורת סביב הגילויים באולם בית המשפט מציגה בראשי דוגמא אחת, הפרשן המשפטי והעיתונאי ברוך קרא ש"יושב באולם ולא מדווח על העסקה לכאורה. למה זה קורה, כי הכול זה פוזיציה פוליטית נטו", אומרת בראשי ומבהירה כי זו בדיוק הסיבה לכך שהקימה את מיזם האולפן הפתוח 'תיק 4000' בעמוד הפייסבוק שלה.