הרב טייכטל ואולף שולץ
הרב טייכטל ואולף שולץצילום: דוברות הקהילה היהודית בברלין

בקהילה היהודית בברלין קיבלו בסיפוק את בחירתו של מנהיג ה-SPD אולף שולץ, לקנצלר המסתמן של גרמניה. הניצחון של מפלגתו דחוק אומנם, אך על על פי הערכות בגרמניה רבים סיכויו להרכיב את הקואליציה.

"ההיכרות שלנו עם מר שולץ התחילה לפני מספר שנים, בימי כשר האוצר וכסגן הקנצלר", סיפר רבה של ברלין, הרב יהודה טייכטל, "מידי שנה נהגתי להיפגש עמו לשיחת חג, במהלכה עדכנתי אותו בהתפתחות של החיים היהודיים בברלין, ההולכים ומתפתחים. בהמשך הפגישות נעשו תכופות יותר. בפגישות עמו תמיד מצאנו ידיד אמיתי לקהילה היהודית".

לפני שנה היה שולץ אורח הכבוד באירוע שציין התקדמות משמעותית בבניית הקמפוס היהודי הגדול, שבנייתו הולכת ונשלמת בתקופה זו בברלין. איתו התחילה הבנייה לפני מספר שנים כשהיה שר האוצר וגם סגן הקנצלר. "הוא נשא נאום מאוד חם על החשיבות של בניית הקמפוס ועל התרומה הגדולה שלו להתרחבות של החיים היהודיים השוקקים בברלין", הוסיף לספר הרב טייכטל.

הרב של ברלין נחשב לאחת הדמויות היהודיות המקורבות ביותר לשולץ. "מדובר באדם מאוד ענייני - כך הוא ניהל את משרד אוצר וכך הוא צפוי לנהל את המדינה", מעריך הרב. "מהשיחות שקיימתי איתו לאורך השנים אני יכול לומר שהדיבור שלו על ישראל תמיד היה חיובי, קרוב וחם".

לפני חודשיים בלבד נפגשו שוב הרב טייכטל ושולץ. "הוא גילה התעניינות נרחבת בהליך בניית הקמפוס היהודי, בו ירוכזו שורת מוסדות חינוך למגוון גילאים. הוא גילה שוב את הערכתו ושמחתו על תנופת בניית הקהילה ומוסדותיה ועל התרחבות הקהילה היהודית בברלין. כולנו תקווה שיהיה ידיד נאמן לעם ישראל ולארץ ישראל".