ניצן הורוביץ
ניצן הורוביץ צילום: Avi Dishi/Flash90

שר הבריאות ניצן הורוביץ נפגש היום (רביעי) עם נציגי הרופאים המתמחים בעניין קיצור התורנויות שהם מבצעים ובמהלך הפגישה עימם הביע תמיכה במתווה שהציגו המתמחים והדגיש בפניהם: "אנחנו הולכים על קיצור התורנויות".

על פי הדיווח בחדשות 13, בכוונת משרד הבריאות להתחיל עם קיצור התורנויות בבתי החולים בפריפריה. עם זאת, המהלך עדיין דורש את הסכמתה של שרת הכלכלה אורנה ברביבאי.

המתווה שהוצע על ידי נציגי הרופאים המתמחים הוא קיצור התורנויות למודל של 16+2. כלומר: משמרת של שש עשרה שעות ולאחר מכן שעתיים נוספות לצורך חפיפת המתמחים במשמרת הבאה. כיום, תורנויות המתמחים אורכות 26 שעות, עניין שמעורר מחאה קשה ומאבק ממושך מצד נציגיהם.

ד"ר ריי ביטון, יו"ר ארגון הרופאים המתמחים "מרשם" פנתה בתחילת השבוע לראש הממשלה נפתלי בנט, שר הבריאות ניצן הורוביץ, וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד וכתבה להם "אני פונה אליכם מתוך אחריות- הנחו את בתי החולים להיערך להתפטרות המונית, כדי שהמטופלים לא ייפגעו".

במכתב שהעבירה הבהירה ד"ר ביטון כי: "למעלה מ-1,600 מתמחים, סטאז'רים וסטודנטים לרפואה כבר חתמו על כוונתם להתפטר במידה ויאושר מתווה קיצור תורנויות שחורג מ-18 שעות עבודה רצופות (16+2). המתווה שמקודם בימים אלה על ידי גורמים במערכת הבריאות ובמערכת הפוליטית, המתייחס לתורנויות של 21 - 22 שעות רצופות, הוא מתווה שהרופאים המתמחים מתנגדים לו בכל תוקף".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו