מורן בן אלי וילדיה
מורן בן אלי וילדיה צילום: באדיבות המשפחה

מורן בן אלי בת ה-35 ושלושת ילדיה דקל (15), ליאם (11) ואנאל בת ה-5 ממעלות הם בני המשפחה שנהרגו בתאונה הקשה שהתרחשה (רביעי) בכביש 89, בין חורפיש למירון.

הם יובאו למנוחות מחר בשעה 15:00 בבית העלמין הישן בעירם.

אבי המשפחה נפגע באורח קשה ואושפז בבית החולים. ההרוג החמישי הוא נהג האוטובוס, אשר בסון בן 76 תושב קרית ים.

מחקירה ראשונית של האירוע עולה שנהג האוטובוס סטה מנתיבו מסיבה שאינה ברורה - ואז פגע בשני כלי רכב - רכב מסחרי ומונית בה נסעו ארבעת בני המשפחה.

"מתחקור ראשוני שמבוצע אנחנו מבינים שכנראה האוטובוס ירד לכיוון חורפיש, פגע ברכב ראשון ואז בשני - והתהפך. כתוצאה מכך היו באירוע הזה 54 נפגעים, שמתוכם חמישה נהרגו", סיפר מפקד מרחב כנרת, נצ"מ אבי דניאלי, שעדכן שהמשטרה סגרה את הצירים המובילים לאזור כדי למנוע הגעה של רכבים וסקרנים למקום התאונה.

דביר נריה, מדריך בתנועת בני עקיבא שנסע באוטובוס שהתהפך בצפון, שיחזר את רגעי התאונה הקטלנית ליד חורפיש. "הרגשתי שהאוטובוס פתאום תופס תאוצה, מאבד שליטה ואז התנגשנו במשהו", אמר נריה לכאן חדשות. "זכוכיות עפו לכל הכיוונים, חניכים צעקו.

''החזקנו חזק, האוטובוס התהפך פעם-פעמיים-שלוש. אחרי שסיים להתהפך דבר ראשון בדקנו שכל החניכים בסדר. ברוך ה' שזה לא נגמר יותר גרוע", הוסיף נריה.

"ירדנו בירידה ופתאום הנהג עשה פנייה ממש חדה. הוא התהפך כמעט שלוש פעמים, עפנו באוויר. זה היה הזוי", סיפרו המדריך אור נגר והחניך ידידיה פורמן שנפצעו בתאונה והגיעו למרכז הרפואי לגליל בנהריה יחד עם 34 חניכים ומדיריכים נוספים. "כשיצאנו מהאוטובוס ראינו שלושה רכבים מרוסקים לגמרי. אמרו לא לנו לא להסתכל, הזיזו את כל הילדים ופינו אותם לבדיקות".

חניכת בני עקיבא מסניף חריש, עדיה, שיחזרה גם היא את רגעי התאונה הקשה בצפון. "עפתי, לא הבנתי כלום. ראיתי רק גיצים של אש ומצאתי את עצמי שוכבת בחוץ על אבנים. חיפשתי באטרף את חברות שלי. כולם דיממו, רצו, בכו. הגיעו איזה 20 אמבולנסים", סיפרה לחדשות כאן.

בתנועת בני עקיבא עדכנו הערב (רביעי) כי מזירת התאונה הקשה בצפון הגיעו לבתי החולים 53 חברי התנועה שהיו על האוטובוס שהתהפך בדרגות פציעה שונות.

לבית החולים מרכז רפואי הגליל בנהריה הגיעו 33 פצועים, רובם המוחלט כבר שוחררו לביתם. חמישה שוהים עדיין בבית החולים.

לבית החולים זיו בצפת הגיעו 19 פצועים ובבית החולים רמב"ם מאושפזת פצועה אחת מהתאונה.

בכירי ורכזי התנועה נמצאים בשלושת בתי החולים ומלווים את המשפחות ואת החניכים הפצועים.

סגן מזכ"ל תנועת הנוער בני עקיבא, יגאל קליין, הגיע הערב (רביעי) למרכז הרפואי זיו בצפת ששם מאושפזים חלק מהחניכים שנפצעו בתאונה הקטלנית בצפון.

"אני נמצא בפתח של בית החולים זיו בצפת", אמר קליין בשיחה עם ערוץ 7. "אני מקבל את המידע על החניכים השונים שלנו שנמצאים כאן ומקבל גם את המשפחות".

קליין עדכן כי משפחות רבות כבר הגיעו לבית החולים כדי לדרוש בשלום ילדיהן שנפצעו בתאונה. "אנחנו צריכים לדעת מי מהחניכים שלנו נמצאים כאן ומי מהמשפחות. אנחנו בקשר עם המשפחות ובקשר עם הרשויות", אמר.

"כמובן שאנחנו לא מוציאים מידע אלא רק בתי החולים והרשויות המקומיות", ציין. "המשפחות כבר התחילו להגיע. חד משמעית. אנחנו בקשר עם המשפחות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו