בדיקת קורונה
בדיקת קורונה צילום: ISTOCK

לאחר שנראה כי שיעור בדיקות הקורונה החיוביות ירד באופן משמעותי, נתונים שפורסמו אמש על ידי משרד הבריאות חשפו כי כמעט כל הערים המוגדרות אדומות הן ערביות.

אייימן סייף, ראש דסק החברה הערבית במגן ישראל התייחס לנתונים המדאיגים בראיון ל-103FM. "בשונה ממה שקורה בקרב החברה היהודית בחודש ספטמבר, שבו יש לכם חגים וחופשים רבים, חודש זה הוא שגרתי לחלוטין בקרב החברה הערבית. לכן, בחודש האחרון עשינו הרבה מאוד בדיקות וגילינו תחלואה גבוהה. בנוסף לכך, אצלנו בתי הספר היו פתוחים והשילוב של כל הגורמים האלה הביא למספרים גבוהים בתחלואה. המצב בחברה הערבי הוא ממש לא קטסטרופאלי - היה צפוי שהתחלואה תעלה".

לדבריו, "קל מאוד לעבור מכתום לאדום, מספיק שיהיו לך עוד עשרה חולים חדשים ואתה הופך לאזור אדום. רק בסוף חודש אוגוסט שילשנו את כמות הבדיקות בקרב החברה. בנוגע לחיסונים, צריך לפעול על מנת להגביר את הנגישות. לכן, אנחנו פותחים מתחמים של חיסונים בתוך היישובים הערבים וגם קופות החולים עושות עבודה נהדרת בהקשר הזה - מה שנותר זה כל הנושא של המודעות וההסברה. עם זאת, היום עברנו את מיליון המחוסנים במנה הראשונה בקרב הערבים. נכון שלוקח לנו קצת יותר זמן, אבל אנחנו בכיוון הנכון".

על הטיפול באוכלוסייה הבדואית שבדרום, הסביר סייף כי "האתגר העיקרי שלי בדרום הוא לא הנגשת החיסון, אלא הפייק ניוז בקרב האוכלוסייה הבדואית. אנחנו מארגנים המון מפגשים בין הצוותים הרפואיים לאוכלוסיה. עושים הרבה טלפונים כדי להגיע לכולם. אנחנו מנסים לתת להם תשובות על מנת לעודד אותם להתחסן. אני רוצה להיות זהיר מאוד, אבל אני רואה שעברנו את השיא בחברה הערבית ועכשיו מתחילים לראות ירידה בתחלואה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו