הפועל חיפה עם ניצחון מרשים על יניסיי
הפועל חיפה עם ניצחון מרשים על יניסייצילום: FIBA.BASKETBALL

אחרי שהגיעה עד לגמר הגדול ואף זכתה בגביע הנכסף, הערב (רביעי) החלה מחזיקת גביע היורופקאפ, עירוני נס ציונה את מסע ההגנה שלה על התואר בו זכתה כבר משלב המוקדמות ברגל ימין עם ניצחון דרמטי בדרך לשלב הבא.

יש לציין כי זו הפעם הראשונה בהיסטוריה שבה זוכת המפעל הרביעי בחשיבותו בכדורסל האירופי, מפעל היורופקאפ, מתחילה את דרכה בשלב המוקדמות, כאשר פיב"א זוכה לביקורת רבה בשל כך.

עם זאת, את עירוני נס ציונה כל זה לא מעניין וזו הגיעה הערב לעשות את המוטל עליה ובעיקר להוכיח לפיב"א שטעתה בגדול, כשהעפילה עם ניצחון בתוצאה 86:82 על פארנו האסטונית לשלב הבא שם תפגוש את פורטו בקרב ישיר על הכרטיס האחרון לשלב הבתים של המפעל האירופי.

אחרי רבע ראשון צמוד, הכתומים מנס ציונה החלו לברוח ליריבה האסטונית כאיפשרו לה לקלוע רק 8 נקודות במהלך הרבע השני כולו, מה שנתן להם לפתוח פער של 16 נקודות.

נס ציונה אמנם שמטה את היתרון הדו-ספרתי לאחר מטח שלשות של המארחים שכבר השוו את התוצאה, אבל מהלכים מנצחים של צמד הזרים החדשים של נס ציונה, דיאנטה גארט ומארין מאריץ', הכריעו את הכף ושלחו את מחזיקת גביע היורופקאפ לשלב הבא ממנו במסגרת מוקדמות היורופקאפ ממנו רק אחת תעפיל לבית ח', שם ישחקו לגיה ורשה, אורדאה וסולנוקי אולאי.

מי שגם כן הרשימה בפתיחת המסע האירופי במסגרת מוקדמות היורופקאפ היא הפועל חיפה.

האדומים מהכרמל שרק אשתקד העפילו לליגת העל הישראלית בכדורסל, פתחו הערב את משחקם הראשון במפעל אירופי אחרי 32 שנים, בניצחון מרשים וגדול בדרך לשלב הבא. ריצת 11:0 על יניסיי המארחת ברבע הרביעי והמכריע הסתיימו בניצחון בתוצאה 85:80 ובשלב הבא יפגשו האדומים מחיפה את ביירוית הגרמנית. ניצחון יעלה אותה לשלב הבתים של מפעל אירופי לאחר 32 שנות היעדרות.