שעונים חכמים
שעונים חכמיםצילום: ISTOCK

כיום שעונים חכמים הופכים פופולריים יותר ויותר. ישנם הרבה מותגים זמינים עבור מוצר זה בשוק כגון Apple Watch, Fitbit, Pebble או Garmin. אם אתם בדרך לרכוש אחד מהם זה יכול להיות קשה לבחור איזה מהם הוא הטוב ביותר מכיוון שלכל אחד יש את הדרישות וההעדפות שלו. אנו כאן כדי לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה על ידי מתן מידע שימושי על שעונים חכמים.

* אופן והצורך של השימוש בשעון חכם.

כאשר אתם קונים שעון, חשוב קודם להבין ולענות לעצמכם על השאלה "מה אני הולך לעשות עם השעון החדש שלי?". לבחור דגם או מותג אחד בהתאם לתשובת. סביר מאוד שההחלטה תהיה בין אפל ווטש או סמסנוג ווטש קודם כל, עליכם לדעת כי שעונים חכמים מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות: לאלה שיש עיצוב ספורטיבי והאחרים בעיצוב קלאסי.

* שעון ספורט

אם אתם פעילים ואוהבים ספורט, סביר להניח שתרצו שהשעון החכםיהיה עמיד במים מכיוון שהוא ייתן יותר אפשרויות בריצה או בספורט אחר. יתר על כן, שעוני ספורט הם מאוד מגוונים ואינטואיטיביים.

* שעון קלאסי

אם אתם מעדיפים להשתמש בשעון החכם באירועים מיוחדים כמו אירוע שהוזמנתם אליו, ליהנות איתו או לברר מידע רלוונטי על הבריאות שלכם, דגם קלאסי מתאים יותר למה שאתם הולכים לעשות עם השעון. הוא בהיר יותר מספורטיבי כך שהוא לא יידבק על פרק כף היד. חשוב גם לזכור ששעונים אלו בדרך כלל לא עמידים במים, מה שכן עמיד במים בעיצוב קלאסי אלו שעונים שהמחיר שלהם גבוה מאוד ולא תמיד שווה את ההשקעה בהתאם לפונקציות שיש בו.

* צורה ועיצוב

גורם הצורה והעיצוב הוא אחד הקריטריונים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון כאשר עומדים לרכוש שעון חכם. שני הסוגים העיקריים הקיימים בשוק הם אלה בעלי צורה עגולה והאחרים בעלי צורה מלבנית. שעון בעל צורה עגולה הוא קלאסי יותר, כך שיתאים לאירועים מיוחדים. אך לשעוני ספורט יש עיצוב מלבני מכיוון שניתן להשתמש בו בתרגילים או בפעילויות חוץ והם צריכים להיות מעשיים יותר מהאחרים.

* מערכת ההפעלה Android Wear לבין מערכת ההפעלה Apple Watch

כאשר קונים שעון חכם, כנראה שיש החלטה נוספת שצריכים לקחת: איזו מערכת הפעלה רוצים שיהיה למוצר החדש ? ל- Apple Watch יש מערכת הפעלה משלה ואילו לשעוני Android Wear אין. תוכלו לברר מה יש לשעון חכם מסוים עבור מערכת הפעלה ספציפית באתר היצרן. אם אתם מעדיפים את Google ו- Google Now, Android Wear הוא האפשרות הטובה ביותר. יתר על כן, אם הטלפון החכם שלכם הוא iPhone ואתם מעדיפים להשתמש ב- iOS עבור המכשיר שלכם, בחרו ללא ספק ב Apple Watch.

* איזה סוג סוללה יש למכשיר

למעשה, ישנם שני סוגים עיקריים של סוללות: סוללות מובנות נטענות וסוללות הניתנות להחלפה. אחד מהסוג הראשון מעניק לכם חיי סוללה ארוכים יותר, אך אם הוא אינו עמוס מדי או מתחמם יתר על המידה, אינכם יכול להחליף אותו כאשר הוא נשבר. הסוג השני הוא יותר פרקטי מכיוון שאתם יכולים לקנות אחד חדש ולשנות מיד את הישן מבלי לחכות שהשעון יטען.

הכתבה בשיתוף המגזין חדשות ויראליות