קורונה
קורונה צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בחודשים האחרונים התפרסמו עדויות רבות מצד אנשים שנדבקו בנגיף הקורונה, כי פיתחו מאוחר יותר גם את מחלת הסוכרת.

בעקבות זאת החליטו חוקרים בבית הספר לרפואה "Weill Cornell" בניו יורק לבדוק את הקשר בין נגיף הקורונה למחלת הסוכרת, וכעת הם מפרסמים את הממצאים.

פרופסור שויבינג חן סינן בדק תאים ואורגנואידים שונים האחראים על תפקוד איברים שונים בגוף, על מנת לבדוק מי מהם יכול להידבק בנגיף הקורונה.

על פי הממצאים, טוען פרופסור חן כי הריאות, המעי הגס, הכבד והלבלב יכולים להידבק בנגיף הקורונה, מה שעלול להקשות על הלבלב לייצר את האינסולין הדרוש על מנת שלא לחלות בסוכרת.

במהלך הניסויים מצאו חן וצוותו כי תאי בטא בלבלב האחראים על ייצור אינסולים ייצרו כמות קטנה יותר של החומר, מה שגרם למחלת הסוכרת. חן וצוותו הציגו את ממצאי המחקר בכנס של האיגוד האירופי לחקר הסוכרת אתמול (רביעי).

"אנו קוראים לזה טרנספורמציה. הם בעצם משנים את ייעודם, כך שבמקום תאי בטא קשיחים המפרישים אינסולין רב, הם מתחילים לערבב הורמונים שונים. זה יכול לספק תובנה נוספת לגבי המנגנונים הפתולוגיים של נגיף הקורונה", אמר חן.

המחקר החדש מצטרף למחקר נוסף שבוצע באוניברסיטת סיינה באיטליה, שאישר גם הוא כי נגיף הקורונה תוקף תאים בלבלב וגורם לייצור מופחת של אינסולין. "

לאנשים הסובלים מסוכרת מסוג 2 יש כבר דלקת בלבלב. המשמעות היא שתאי בטא האלו המייצרים אינסולין עלולים להיות רגישים עוד יותר לזיהום ויראלי כאשר הם נדבקים", אמר פרופסור פרנצ'סקו דוטה מאוניברסיטת סיינה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו