ח"כ אופיר סופר
ח"כ אופיר סופר צילום: חזקי

חבר הכנסת אופיר סופר מסיעת הציונות הדתית ביקר בבית החולים זיו בצפת את חניכי בני עקיבא שנפצעו בתאונה הקטלנית ליד חורפיש שבגליל.

"הגעתי אתמול בערב לבית החולים זיו ופגשתי הורים מודאגים, פגשתי חניכים ומדריכים פצועים", אמר סופר לערוץ 7. "התוצאה של התאונה הזאת היא תוצאה טרגית והייתה יכולה להיות יותר טרגית. אני כחבר כנסת שואל את עצמי מה אנחנו עושים כדי לטפל בסוגיית התאונות הדרכים.

''יש למעלה מ-300 הרוגים בשנה ואנחנו צריכים לתת את הדעת איך אנחנו מעלים יותר את סוגיית התאונות הדרכים ופועלים להצלת חיים".

סופר איבד את אביו בתאונת דרכים בזמן שהיה בדרכו לעבודה כראש המועצה האזורית מרום הגליל, "אני בחוויה האישית שלי איבדתי את אבי בתור ילד בתאונת דרכים כשהייתי בן 12 וחצי, ממש לפני הבר מצווה, וזו מכה לא פשוטה למשפחה. אנחנו יכולים לעשות הרבה לשינוי תרבות הנהיגה ובמודעות, ללמד אנשים לא לעבור טסט אלא לנהוג. אם נפעל נכון נוכל לחסוך הרבה חיי אדם".

"בכל יום כשאני עולה לרכב אני מרגיש שאני יוצא למלחמה. רכב משרת אותנו אבל יכול להיות כלי הרג קטלני''.

ח''כ סופר פונה להורים: ''כשאתה מוסר את מפתחות הרכב לבן שחוזר מהצבא או הבת שחוזרת מהשירות לאומי, אתה צריך לחשוב כמה פעמים, לקיים איתם שיחה, לבדוק כמה שעות שינה הם ישנו. למדתי בצבא לעשות תדרוך ותחקור. יש הרבה מה לעשות".

"אני מכיר את הכביש שקרתה בו התאונה", מספר חבר הכנסת, ''בתור ילד נסענו בו לא מעט ותמיד הוא היה נראה כביש מסוכן. כביש מפותל ולא פשוט".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו