סקוטי ווילבקין
סקוטי ווילבקין צילום: מכבי ת"א, האפליקציה הרשמית

זרים הולכים וזרים באים במכבי תל אביב אבל יש אחד שנמצא שם כבר כמה שנים ומנהיג את הקבוצה. הערב (חמישי) ביד אליהו סקוטי ווילבקין שוב הוכיח שהוא הדבר היציב ביותר בצהוב כשהוביל את קבוצתו לניצחון על באיירן מינכן 68-69 במשחק הפתיחה של היורוליג.

בדקות ההכרעה ווילבקין היה הכל - המנוע, המוציא לפועל, המעודד ובעיקר המנהיג. הצהובים שכבר ראו בעיניים הפסד ראשון ירדו בתום המשחק כשהנקודות והניצחון הכה חשוב מוראלית - בידיים שלהם.

ברבע הראשון היה נראה שמכבי תל אביב בדרך לדרוס את האורחים מגרמניה. ג'יימס נאנלי, קינן אוואנס וג'ון דיברתולומיאו איפסו כוונות, סקוטי ווילבקין הצטרף למטווח והצהובים ירדו ביתרון 18-25.

ברבע השני נמשכה הריצה ויתרון השיא היה בן 17 נקודות כולל ריצה 2-19, אבל לקראת סוף הרבע באיירן לחצה על הדוושה וצימקה במחצית 30-38.

ואז החלה הנסיגה של הצהובים. דשון תומאס, אקס מכבי תל אביב העניש שוב ושוב ובאיירן עלתה ליתרון 43-42 כשהיא מסיימת את הרבע ביתרון 58-54.

ברבע הרביעי הצהובים המשיכו להתדרדר והאורחים כבר עלו ליתרון 9 נקודות, אבל אז לקח על עצמו המנהיג הבלתי מעורער של הצהובים את המשחק. סקוטי ווילבקין ירה שלשה ועוד אחת וסל נוסף עם עבירה והביא את הצהובים כמעט לבד לשיוויון 65-65. ווילבקין המשיך להילחם בשביל כל הקבוצה ושמר עליה עד לניצחון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו