עמית סגל
עמית סגל צילום: Hadas Parush/Flash90

פרשן חדשות 12 עמית סגל מתייחס בטורו בעיתון "ידיעות אחרונות" למתקפה מצד נשיאת העליון בדימוס דורית ביניש בשבוע שעבר נגד פורום קהלת, גוף שמרני ששם לו למטרה להחדיר מעט יותר צניעות וריסון בבית המשפט.

"קהלת חדר בשיטה מאוד מתוחכמת ופרס זרועות לכל שלוחות האקדמיה, הממשלה והציבור. אנשיו הם רפובליקנים קיצונים בעלי תפיסה ליברטנית", אמרה ביניש לנחום ברנע וטובה צימוקי.

"הוא פועל בהשראת תפיסות עולם זרות שסותרות את כל מה שנבנה כאן. הם מנצלים את החולשה של חברי כנסת ושרים שאינם בקיאים בחומרים. הם מטיפים לכל מה שמייצג הטראמפיזם. הם חדרו גם לוועדה לבחירת שופטים. יש להם המון כסף".

סגל שואל איך שופטת, שמתגאה בשמירה על הדמוקרטיה, כופרת באופן כל כך בסיסי בזכותה הדמוקרטית של הכנסת לבחור חברים על סמך עמדותיהם, ואיך זה הפך ל"חדירה לוועדה לבחירת שופטים"? האם הכסף של הקרן החדשה לישראל הפריע באותה מידה לביניש, כאשר סייעה לפתיחת שערי בג"ץ לרווחה לעותרים סדרתיים מעמותות ממומנות? האם זה קשור לשורשיה המפא"יניקיים המתוארים בהרחבה בביוגרפיה החדשה שלה?".

"ביניש מתגאה בראיון במלחמתה למען פסילת ברוך מרזל ודומיו מריצה לכנסת בעוון גזענות ("יש גבול לחופש הביטוי", נימקה), אך שוכחת להזכיר את מלחמתה למען חופש הביטוי של עזמי בשארה וחבריו שתמכו בפיגועים ועודדו אותם, ובכל זאת מנעה את פסילתם מהתמודדות לכנסת. ארבעה חודשים אחרי ההתנפלות על יהודי רמלה ולוד, היא טרם הביעה חרטה על תעודות ההכשר הסיטוניות שסיפקה לתומכי טרור בדרכם לבית המחוקקים. טחו עיניה מראות את אחריותה ואחריות חבריה להקצנה באגפים לא קטנים של הציבור הערבי.

במוקד תקוותיהם של ביניש ותומכיה הנוכחיים לאקטיביזם המשפטי נמצא כעת מרזל אחר, יגאל מרזל. השופט המבריק, בן ה־49, הוא יותר ביניש מביניש", כותב סגל.

"לא סתם נאבקים שופטי בג"ץ על מינויו: אם ייבחר, ישמש מרזל שופט עד 2042 ויכהן כנשיא העליון. המערכה על בחירתו היא לא פחות מגורלית. לצערה של ביניש, גם לחברי הימין יהיה מה לומר בדיון".