איציק לרנר ואסתר אלוש עם כרזת הסרט
איציק לרנר ואסתר אלוש עם כרזת הסרט צילום: דוברות

הסרט "מרגלים מבית" שנתמך על ידי קרן קולנוע שומרון ועוסק במחלקה היהודית בשב"כ, התמודד במהלך חול המועד סוכות בפסטיבל חיפה על פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר.

הסרט, שנתמך גם על ידי קרן רבינוביץ ותאגיד השידור הציבורי, מביא את קולם של צעירים שגוייסו מתוך הגבעות למחלקה ולצידם דברים של בכירים בחטיבה היהודית לשעבר. הוא עוסק בין השאר בבעייתיות של גיוס נערים מהגבעות בכדי שיעקבו אחר אנשים מן השורה בתוך הגבעות.

היוצר איציק לרנר סיפר, "העבודה על הסרט הייתה ארוכה ומורכבת, אבל הבאנו אל המסך סיפור מרתק בציבוריות הישראלי שעד היום לא סופר מעיניהם של אנשי ההתיישבות ביו"ש. אני מודה לקרן שומרון על ההחלטה לתמוך בסרט שמביא גוון חדש ומרתק לקולנוע הישראלי".

הסרט עוסק בין השאר בהתאבדותו של אוריאל גולי שהיה סוכן של השב"כ והתאבד לאחר שנטען שלא עמד בלחצים שהופעלו עליו. העדויות בסרט חושפות כי המפעיל שלו היה מודע לרצונו להתאבד ולא סייע לו.

בין השאר פורש הסרט את הבעייתיות שיש במעקב אחרי אזרחים ישראלים אך ורק משום שהם מתגוררים בגבעות ללא רקע פלילי.

במהלך חול המועד סוכות התקיימה פרימיירה חגיגית לסרט בפסטיבל חיפה כאשר בסופו עלו לבמה הוריו של גולי ושיתפו עם הקהל את תחושותיהם.

"הסרט מרגלים מבית נותן ביטוי חשוב לאירועים שמתרחשים כאן באיזור. ושם נושאים שנמצאים על סדר היום הציבורי באור אחר ומעמיק יותר", אמר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון ויו"ר הקרן.

אסתר סילם אלוש מנכלי"ת הקרן מבטיחה, "אנחנו נמשיך לשאוף להביא את הסיפור הקולנועי הטוב ביותר מהאיזור הייחודי של יהודה ושומרון".

קרן קולנוע שומרון תמכה עד היום בלמעלה מ-50 סרטים תיעודיים קצרים ועלילתיים באורך מלא. הסרט הראשון של הקרן "פול ספיד" עלה לאקרנים במהלך הקיץ ובימים אלו מצטלמים סרטים רבים נוספים בתמיכת הקרן ברחבי יו"ש.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו