חוי טוקר
חוי טוקר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית משפט השלום בירושלים שחרר היום (שישי) שניים מהנערים שנעצרו בעימותים בדרום הר חברון, שאירעו ביום שלישי בין יהודים לפלסטינים.

השניים נחשדו בתקיפה, התפרעות, היזק לבעלי חיים והיזק לרכוש. עבירות ממניע גזעני.

מנגד, מעצרו של נער שלישי הוארך ביומיים. השופטת חוי טוקר ביקרה את המשטרה: "בקשת המעצר נגדם מלכתחילה מעוררת אי נחת. לא ניתן שלא להתרשם מכך שהמעצר הינו על רקע אפיונם".

במקביל התקיים דיון בערעור שהוגש לבבית המשפט המחוזי על עצורים אחרים מעימותים בהר חברון. בית המשפט קבע שיש לשחרר את הצעירים לאלתר.

עו"ד נתי רום מחוננו הגיב על החלטת בית המשפט, "שוב בית המשפט נותן גושפנקא למה שאנחנו אומרים שמדובר במעצרי שווא על רק אפיונם.

מדובר בפרובוקציות חוזרות ונשנות של ארגוני שמאל אנרכיסטים, יחד עם בני מיעוטים מהמקום שמגיעים מידי יום שישי וערבי חג זורקים בקבוקי תבערה ואבנים על כוחות הביטחון והתושבים, ומצד שני היחידה הלאומנית במפלג הלאומני בימ"ר שי פשוט לא חוקרת את זה, לא מבצע מעצרים ומודה בבית המשפט כי הם כלל לא מתעסקים בזה אלא רק ביהודים על פי אפיונם. הדבר הזה הוא פסול, הוא קשה, מעצרים ללא צו תוך הפרת צו של המפלג הלאומני. יש להפסיק לאלתר את האכיפה הבררנית הזאת", אומר רום.

אתמול צייץ ח"כ אחמד טיבי תמונה של החשודים היהודים וכתב "אלה המואשמים שפגעו בילד מוחמד חמאמדה בן ה4. תסתכלו עליהם ותראו את הווריאנט הקטלני יותר של נגיף ההתנחלות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו