ניר ברקת
ניר ברקת צילום: משה ביטון

חבר הכנסת ניר ברקת מהליכוד הגיב הערב (מוצאי שבת) לתקיפת השוטרים בכפר קאסם.

"אירוע תקיפת השוטרים בכפר קאסם הוא חמור ביותר ומעיד על אובדן הרתעה. אני מכיר מקרוב את עבודת הקודש של השוטרים מכהונתי כראש העיר ירושלים ובכלל - ועלינו לתת להם גיבוי. ישראל היא מדינת חוק ואסור לנו להסכים לקיומן של פלנגות חמושות במגזר הערבי", אמר ברקת.

"לא ייתכן שגורמי האכיפה חוששים להיכנס ליישובים ערביים שמתנהלים כמו במערב הפרוע ומשליטים טרור ומרימים יד על כוחות הביטחון והמשטרה. נדרשת פעולה נחרצת והפעלת יד ברזל שתשליט את הסדר והחוק בכל חלקי מדינת ישראל, ותשים סוף להפקרות ולאובדן ההרתעה".

המפכ"ל, קובי שבתאי, אמר בתגובה לתקיפת השוטרים כי המשטרה לא תקבל מצב שבו פוגעים בשוטרים שבאים לבצע את תפקידם. "לא נעבור לסדר היום אירועי אלימות כלפי שוטרים כפי שקרה בכפר קאסם", הדגיש שבתאי. "הנחתי את פיקוד המחוז והמרחב לפעול בנחרצות ובתקיפות ולשים את היד על כל מי שלקח חלק באירוע ואנו נעמיד לרשותם את כל האמצעים והכוחות שידרשו".

"כבר עצרנו 4 חשודים ביניהם שני החשודים המרכזיים שעל פי החשד תקפו את השוטרים ולא נרפה עד שנביא את כל העבריינים לדין. "אני מגבה באופן מלא את השוטרים לפעול על פי חוק עם האמצעים שעומדים לרשותם אל מול כל מי שינסה להרים עליהם את ידו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו