חמאס
חמאס Flash 90

העיתונאי והפרשן הפוליטי אחמד אבו זוהרי כותב במאמר בעיתון הרשמי של חמאס "פלסטין", כי היעד של העם הפלסטיני עומד בעינו והוא חיסולה של מדינת ישראל.

בהתייחסו לכנס שנערך בעזה בשבוע שעבר בחסות מנהיג חמאס יחיא סינוואר ואשר התמקד במאבק לשחרור פלסטין, כותב אבו זוהרי, כי השיח על הבטחת אללה לחיי הנצח בעולם הבא ועל התקרבות מועד שחרור פלסטין נובע מניתוח מעמיק של המצב ומסקנה נכונה הנגזרת מהבנתה הדתית והאידיאולוגית של "מציאות העימות עם הכיבוש".

לדבריו, הפלסטינים מבינים ש"הכיבוש הישראלי" מתמודד במשברים רצופים נוכח קיומם של ארגוני מאבק וחזיתות פעילות מסביב לישראל ובהם קיים איום קבוע לתקיפה כוללת נגד ישראל.

אבו זוהרי ציין, כי ישראל נכשלה ביישום תוכניתה להשגת דומיננטיות אזורית והיא מתבצרת כעת מאחורי מתחמים מבוצרים וחומות.

ארגוני המאבק, כתב אבו זוהרי, פועלים לממש את היעד המרכזי שלהם והוא שחרור פלסטין, ואין הם מעוניינים להגיע להסדר מדיני כלשהו עם "הכיבוש", אלא לסלקו באופן מוחלט מפלסטין.

עוד כתב אבו זוהרי, כי בכנס בעזה ארגוני המאבק שידרו הארגונים מסר לפיו הם נערכים לשחרור פלסטין וסבורים, כי המערכה המכריעה נגד ישראל קרובה מאי פעם וכי הפלסטינים לא יעמדו לבדם במערכה זו שתתקיים בכל החזיתות ובהשתתפות כל "האנשים החופשיים" (ביטוי המתייחס גם לאנשי השמאל הרדיקלי התומכים בפלסטינים).

אבו זוהרי סבור, כי "מדינת הכיבוש לא תהיה מסוגלת לנצח במלחמה זו או לשרוד על אדמת פלסטין.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו