מאיר פרוש
מאיר פרוש צילום: Hadas Parush/Flash90

על רקע התגובה הממשלתית לאלימות השוטרים בכפר קאסם תהה ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) מדוע הפוליטיקאים שקראו להכות בחרדים בתגובה לאלימות כלפי שוטרים ממלאים הערב פיהם מים כשמדובר בערבים.

״מעניין לראות את אותם פוליטיקאים מסוימים שדאגו בכל הזדמנות לקרוא למשטרה להכות בכל הכוח בחרדים - סוגרים הערב את פיהם מול התמונות המזעזעות של אלימות נגד השוטרים״, אמר.

ח"כ אוריאל בוסו (ש"ס) אמר בתגובה לאירוע כי השר לבטה"פ אמור לטפל באירוע הקיצוני, אבל כנראה בשל רגישויות פוליטיות הוא עושה מה שעושים השותפים בממשלה הזו, לוותר, להבליג ולשמור על הגוש בכל מחיר.

עמיתו לסיעה ח״כ משה ארבל אמר כי ״שתיקתו של תושב כפר קאסם ויו״ר ועדת הפנים ח״כ ווליד טאהא אל מול האלימות האכזרית כנגד השוטרים בעירו מלמדת שאיננו ראוי לתפקידו. היה מצופה מהממשלה והעומד בראשה שידרשו מח״כ ווליד טאהא לגנות את המעשים האכזריים. אבל בעצם כבר לא מצפה מהם לכלום״.

יו"ר מפלגת נעם חה"כ אבי מעוז (הציונות הדתית) הגיב אף הוא לתקיפת השוטרים בידי אנשי ארגון "‏אלחיראסה" של התנועה האסלמית בכפר קאסם, וקרא לפרק את הארגון.

"מסתבר שמנסור עבאס לא מסתפק בראשות הממשלה אלא הוא משמש גם כרמטכ"ל, והתנועה האסלמית מחזיקה זרוע צבאית. יש לפרק את הצבא של עבאס, ולהעמיד לדין את כולם החל מאנשי השטח ועד לדרגי הפיקוד."

חה"כ שמחה רוטמן הגיב ואמר כי "הצפה של היישובים הערבים בפלסטינים במסגרת איחוד משפחות תגרום לנו להתגעגע למראות כמו שראינו הערב בכפר קאסם. חוק יסוד ההגירה שהנחתי יעלה להצבעה השבוע. אני מצפה מכל חברי המחנה הלאומי להתגייס להעברתו. איילת, שעת המבחן הגיעה: שימי את ביטחון המדינה לפני הפוליטיקה.

גם העיתונאי החרדי חיים גולדברג תהה האם דין כפר קאסם לא כדין בני ברק. "לפני שנה שהותקפו שוטרים בבני ברק לא עברו כמה שעות ומאות שוטרים נכנסו לעיר זרקו רימוני הלם על נשים ילדים וכל מי שהיה ברחוב, בכפר קאסם השיטה הזו לא עובדת?".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו