כפר קאסם
כפר קאסם פלאש 90

עיריית כפר קאסם מגנה בתוקף את התקיפה האלימה שכוונה נגד שוטרים שביצעו תושבים מקומיים בבית קפה בניסיון למעצר מעצר של חשוד בהתפרעות.

על פי החשד, החשודים בתקיפה הינם פעילים בכוח אבטחה המזוהה עם טעם התנועה האיסלאמית.

בתיעוד של אירוע התקיפה, נראה אחד מהמקומיים תוקף באגרופים ובאלימות קשה את אחד מהשוטרים שמקיפים אותו. במקביל, אדם אחר נראה דוחף את השוטרים, מכה את אחד מהם בפניו - ועוזב את המקום מבלי שאף אחד מהשוטרים מנסה לעוצרו.

בהודעה מטעם עיריית כפר קאסם שפורסמה ע"י "פאנט" ו"פנורמה", נמסר כי אירוע התקיפה אינו מקובל לחלוטין, וכי העירייה מגנה ומוקיעה בחריפות כל סוג של אלימות, העלבה ותקיפה של המשטרה ואנשיה, שכן המשטרה מייצגת את החוק, וכל תקיפה נגדה אינה מבטאת את הערכים של העיר ואת ציוויי האסלאם שהיא דת "סובלנית".

עיריית כפר קאסם ציינה שהיא מעריכה את התפקיד שממלאת משטרת כפר קאסם בשמירה על הביטחון בעיר בהדגישה, כי קיים שיתוף פעולה בין העירייה לבין מפקדי משטרת כפר קאסם בדרגים הבכירים ביותר.

"כל ניסיון לשרבב את אל-חיראסה (כוח האבטחה המזוהה עם התנועה האסלאמית) ואנשיה עם בעימות עם המשטרה מכוון לפגוע בכפר קאסם כולה והוא ניסיון להכשיל את התוכנית שכולנו חלמנו עליה והיא מימוש הביטחון והאבטחה בכפר קאסם", נכתב בהודעת העירייה.

עיריית כפר קאסם הדגישה, כי כוח אל-חיראסה פועל על פי חוק ולעולם לא תהיה התנערות ממנו כיוון שהוא שומר על הביטחון בעיר.

"התקיפה של שוטר כלשהו במשטרת כפר קאסם אינה מקובלת כשם שתקיפת המאבטחים (הערבים) אינה מקובלת אף היא", ציינה העירייה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו