פרופ' סלמאן זרקא
פרופ' סלמאן זרקאצילום: דוברות המרכז הרפואי זיו.

הממשלה החליטה להגדיר מחדש את המחוסנים, ומשום כך כשני מיליון אזרחים מאבדים היום את זכאותם לתו הירוק. עם זאת, יש אי בהירות באשר לאופן בו יידרשו בעלי העסקים לפעול.

ממונה הקורונה פרופ' סלמאן זרקא הסביר כי "התו הירוק נועד ליצור לנו סביבה פחות מסוכנת בהדבקה בווירוס. אדם שלא רוצה להתחסן יעשה בדיקת אנטיגן. התו הירוק לא מחייב אנשים להתחסן".

הוא התייחס לקריסת אתר ואפליקציית התו הירוק והבהיר, "ככל שהסוגיות הטכניות לא ייפתרו במהלך הדקות הקרובות, תוכלו לבוא עם התו הירוק הישן למסעדה ולהיכנס איתו. ב־3 ימים הקרובים זה בסדר גמור, אנחנו מבינים שיש מורכבויות טכניות. אין לנו כוונה שלא תלכו לשום מקום ותישארו בבית".

על שיעורי התחלואה שנמצאים במגמת ירידה מזה מספר ימים, אמר פרופ' זרקא: "הנתונים בהחלט מראים ירידה גם במספר המקרים החיוביים וגם במספר החולים הקשים. לצערי המקרים הקשים מאוד לא בדיוק ירדו, אני חושב שיש אופטימיות שהנתונים האלה יימשכו".

עם זאת, המשק חוזר לפעילות מלאה והפרויקטור הביע חשש מפני עלייה בתחלואה בעוד שבועיים. "צפויה עלייה מסוימת בתחלואה, כי אנחנו חוזרים להתערבב מחדש, לגמרי אפשרית. אני בכל זאת אופטימי ומאמין שהירידה תמשיך".

פרופ' זרקא התייחס לעבודה מול ראש הממשלה, שכזכור מתח ביקורת חריפה על הדרג המקצועי במשרד הבריאות בנאומו באו"ם. "יש תקשורת רציפה עם הצוות המוביל, יחד עם ראש הממשלה. כפרויקטור, לפחות פעמיים ביום אני נפגש עם רה"מ. העבודה מצוינת, יש שיתוף פעולה גדול, מעורבות גדולה. ראש הממשלה זמין לי והרבה החלטות מתקבלות".