הרב פינטו
הרב פינטו ללא

על רקע המאבק נגד מתנגדי החיסונים למגיפת הקורונה, קרא הרב יאשיהו פינטו, ראש אבות בתי הדין במרוקו, לשומעי לקחו ללכת ולהתחסן ותקף את המסרבים לעשות זאת באומרו כי סרבנותם גורמת למוות.

"אנחנו עשינו חיסון", סיפר במהלך שיעור שהתקיים בלוס אנג'לס. "אנחנו חושבים שכל אדם בדור הזה - צריך ללכת עכשיו ולעשות חיסון. וכל השטויות שאומרים.. מה אמרו פעם? 'רוצים לשים לאנשים כל מיני דברים בגוף', כמה שטויות".

"תדעו", הוסיף הרב פינטו, "לפני 80 שנים, כשמצאו את האנטיביוטיקה, אנשים היו מתים בגיל 50 מדלקת ריאות, ואז אמרו 'האנטיביוטיקה תהרוג וזה יעשה ויעשה..', בסוף מה? אנשים חיים עד גיל 87 בגלל האנטיביוטיקה. כשלוקחים אותה - דלקת ריאות עוברת כמו כלום".

עוד באותו נושא:

"צריך לעשות חיסון. אנחנו רואים בכל יום אנשים שלא התחסנו - מתים. בשביל מה להיות עקשן?", תמה.

בדבריו סיפר על מקרה שהכיר מקרוב בו מתנגד חיסונים איבד את ילדו לאחר שסירב לאפשר לאשתו שהיתה בהיריון להתחסן.

"מישהו מ'שובה ישראל' התעקש לא להתחסן, אמרנו - 'לא!', אשתו הייתה בהיריון והתינוק מת. בשביל מה? נפש אחת מתה. אסור. אנחנו לא מבינים את זה. מנסים להבין - ולא מבינים".

"עשו את זה כמו מחלוקת קודש לשם שמים.. תלכו תעשו כולם חיסון, מה הטיפשות הזאת? אנחנו לא מבינים את זה", הוסיף הרב פינטו.

בדבריו טען כי הבלבול סביב החיסונים נובע מסירוב להקשיב לקול ההיגיון. "זה השטן. מספיק. קצת שכל. התורה אומרת לנו שאדם צריך להיות שכלי, ללכת שכלי ולהתנהג שכלי. ולפני שהיינו שכליים אנשים היו מתים בגיל 50. ועם המדע ועם כל הדברים - עם סייעתא דישמיא - חיים עד גיל 87".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו