מסיבת ההוקרה לדוד בנעט
מסיבת ההוקרה לדוד בנעטצילום: חזקי ברוך

מסיבת יום הולדת מרגשת התקיימה למהנדס דוד בנעט, ותיק המהנדסים במכון המדעי טכנולוגי להלכה בירושלים שחגג את יובל המאה להולדתו.

בנעט, יליד ארה"ב, עלה ארצה בצעירותו, לחם במערכות ישראל עם קום המדינה ותרם רבות מכישרונותיו לפיתוחים ייחודיים של צה"ל.

הוא נמנה על בוני ומייסדי כפר הרא"ה, אך את מרכז עשייתו הציבורית הוא רואה כל השנים בתפקידו בשירות המכון המדעי טכנולוגי להלכה, שם פעל למעלה מיובל שנים לצידו של ראש המכון ומייסדו הרב לוי יצחק הלפרין זצ"ל, בתחומים שונים, ובמיוחד בפיתוחי מנגנונים מיוחדים לפיקודי שבת מהודרים למעליות.

בקרב מהנדסי המעליות הבכירים ביותר בארצנו, וגם ברחבי העולם, נודע שמו של בנעט כגאון של ממש, חד תפיסה ומהיר מחשבה, שממרום גילו מצליח להפתיע אותם כל פעם מחדש בהבנתו המעמיקה וברעיונותיו המקוריים.

דוד בנעט
דוד בנעטצילום: חזקי ברוך

במסיבת יובל המאה שנערכה לכבודו השתתפו צוות המכון, רבנים וחוקרים, לצד מדענים ומהנדסים, יחד עם בני משפחתו המורחבת. את האירוע הנחה מנכ"ל המכון הרב יוסף הילדסהיימר.

ראשון הדוברים היה ראש המכון הנוכחי, הרב אברהם משה הלפרין, שבהתרגשות רבה ציין ראשי פרקים לפעילותו רבת השנים של חתן השמחה בנעט במסגרת המכון, אשר נמשכת עד עצם היום הזה. בסיום דבריו העניק לבנעט תעודת הוקרה על תרומתו לעם ישראל ולקדושת השבת.

חתן השמחה בנעט השיב בדברים נרגשים משלו על הזכות שהייתה לו ושיש לו להגשים, כדבריו, 'את תפקידו הייעודי והיהודי' במסגרת פעילותו במכון.

דברי ברכה השמיעו גם שניים ממהנדסי המכון הוותיקים, צבי מרכוס ודב ציוני, שסיפרו על עבודתם המשותפת עם בנעט לאורך כל השנים. לסיום נשמעו דברי ברכה גם מפי בני משפחת חתן השמחה, בנו יגאל, חתנו ידידיה ונכדו עמיחי.

צילום: חזקי ברוך
צילום: חזקי ברוך