גדעון סער
גדעון סער צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר המשפטים גדעון סער אמר היום (ראשון) כי נתן אור ירוק מבחינתו להקמת ועדת חקירה ממלכתית בפרשת הצוללות, המכונה גם "תיק 3000".

בריאיון לתמר אלמוג ויגאל גואטה בתוכנית "שלי גואטה" בכאן רשת ב, הודיע סער כי ההסכמה להצעתו של שר הביטחון גנץ התקבלה לאחר עבודת מטה משותפת בין משרדו למשרד הביטחון.

לדברי סער, המועד שבו גנץ יבחר להביא את הנושא הזה לממשלה הוא בידו, והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מעורב בנושא. שר המשפטים הוסיף כי בתור ועדת חקירה ממלכתית, יהיו לה סמכויות נרחבות.

ח"כ מירי רגב מהליכוד הגיבה לסער ואמרה, "ועדת החקירה הזו היא מסע נקמה אישי של גדעון סער הנגוע בניגוד עניינים מובהק, כנגד ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו".

"פעם אחר פעם, פועל סער בדרכים לא דמוקרטיות, ממניעים אישיים כדי לפגוע ולהזיז מדרכו את נתניהו.
למה סער לא פותח ועדת חקירה על המימד החמישי? היכן ועדת החקירה על הקשר של נפתלי בנט עם וואלה? עד לאן יגיעו קשרי השתיקה של שר המשפטים עם השמאל, התקשורת ובתי המשפט. פשוט ביזיון", דברי רגב.

בתחילת החודש שעבר נועד ראש הממשלה נפתלי בנט עם הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ, ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו ויו"ר התנועה לאיכות השלטון, עו"ד אליעד שרגא, אשר ניסו לשכנעו להקים את ועדת החקירה הממלכתית בפרשת הצוללות.

עו"ד שרגא סיפר לגלי צה''ל לאחר הפגישה: "היה פאנל מכובד של בכירי מערכת הביטחון, מתוכם שישה אלופים גם. כולם ישבו במרכז העשייה ומכירים את הפרטים המזוויעים, באמת מזוויעים של הפרשה. הם הציגו לבנט איך נשברו כל הכללים והפרוצדורות של הרכש במערכת הביטחון, איך נכפו על המערכת כלי שיט שהיא לא רצתה בכלל". ראש הממשלה לא התחייב להקמת הוועדה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו