איתמר בן גביר
איתמר בן גביר צילום: Tomer Neuberg/Flash90

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר פנה הערב (ראשון) למפקד משטרת כפר קאסם והודיע כי יגיע יחד עם ח"כ מאי גולן ופעילים נוספים למחאה מול בניין עיריית כפר קאסם ביו שלישי הקרוב.

זאת בעקבות תקיפת השוטרים במקום.

במכתבו התלונן ח"כ בן גביר כי "בעקבות המקרה הקשה, התברר כי אומנם יש משטרה בכפר קאסם, אך היא לא משטרת ישראל, אלא חברות שמירה, ביניהן 'אלחיראסה' - כוח אבטחה במימונה של התנועה האסלאמית, שפועלות בשלושים השנים האחרונות בעיר. צוות סיור של המשטרה שהגיע למקום נבלם בידי השומרים תוך שנאמר להם 'אנחנו החוק כאן'. הם תקפו את השוטרים באגרופים, בדחיפות, בקללות ובחניקות. בעקבות התקיפה, נפצעו קל שני שוטרים".

ח"כ בן גביר הוסיף במכתבו כי "לדברי ראש עיריית כפר קאסם, השומרים הללו מקבלים משכורת מחברות שמירה שזוכות במכרז דרך העירייה. או במילותיו של דובר משטרת ישראל, אלי לוי: 'הם חבר'ה שדואגים לביטחון הפנים לאורך השנים. המשטרה יודעת על הימצאות הקבוצה הזו. זה גוף שפועל שם יחד עם העירייה'".

בן גביר הצהיר כי "במקום בו המשטרה מפחדת התנועה האסלאמית נכנסת לשלוט וככה אנחנו מאבדים את המשילות במדינה. מדובר במדרון חלקלק של איבוד הרסן כלפי שוטרי משטרת ישראל במקום להגביר את ההרתעה. אם היה מדובר בתושבי יצהר האירוע היה נגמר בירי ולכן המפכ"ל והשר לבט"פ נכשלו צריכים ללכת הביתה".

ח"כ מאי גולן הוסיפה, "משילות פירושה הרתעה ואכיפה, וכשהן לא מתקיימות המרחק לאנרכיה קצר מאוד. לא יכול להיות מצב שבו שוטרים במשטרת ישראל יספגו אלימות פיזית ומילולית ללא שום תגובה בשטח של שר הבט״פ או ראש הממשלה. נגיע לכפר קאסם בעוד יומיים כדי למחות נגד אוזלת היד של הממשלה המעבירה מסר מסוכן המתיר פגיעה במשטרת ישראל ונגד העירייה המשתמשת במליציות של התנועה האסלאמית כדי לפגוע בשוטרים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו