הדיון בקבינט הקורונה
הדיון בקבינט הקורונה צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה, נפתלי בנט, כינס הערב (ראשון) את קבינט הקורונה. בדיון הציגו גורמי המקצוע לראש הממשלה והשרים תמונת מצב ממוקדת למצב הקורונה בישראל, בדגש על התחלואה בחברה הערבית והיקפי ההתחסנות בה.

השרים החליטו כי חובת סריקת תעודת התו הירוק החדש על ידי קריאת ברקוד בכניסה לבתי עסק החל מיום שלישי הקרוב והאכיפה הרשמית תחל ביום חמישי.

מוזיאונים יוחרגו מהתו הירוק, כך שכיתות אורגניות במתווה קפסולה יוכלו לבוא בשעריהם ללא בדיקת קורונה. ספריות עירוניות יוחרגו באופן מלא, כך שהשאלת ספרים לא תחייב הצגת תו ירוק.

עם זאת, לא התקבלה המלצת משרד הבריאות להקלה משמעותית יותר במגבלות התו הירוק.

בפתח הדיון אמר בנט, "התחלנו לבלום את הדלתא, אבל דווקא עכשיו מסוכן להרפות. דווקא כשהנגיף מתחיל בנסיגה אסור לנו לתת לו להתאושש. צריך להמשיך לנהל את המצב באופן הדוק, לא לשדר לציבור שמורידים מסכות אלא להיפך".

"אני מרגיש שבימים האחרונים הציבור מתחיל להבין את המדיניות שהממשלה הזאת מובילה, בעקביות, מאז התפרצות הדלתא: ישראל פתוחה, ככל האפשר, כלכלה פתוחה, ככל האפשר, מסה של בדיקות, מסה של חיסונים ובוסטרים, ניהול הדוק ודינמי של המצב ואחריות אישית של האזרחים. אסור לנו להיות שאננים, אסור להרפות, וצריך עכשיו להאיץ את קצב ההתחסנות", הוסיף ראש הממשלה.

לדבריו, "המשימה הקרובה והדחופה ביותר בעיניי היא לסיים כמה שיותר מהר עם הבידודים ההמוניים בבתי הספר בקרוב. הילדים צריכים להיות בבית הספר, לא בזום ולא בבידודים שאינם נחוצים. ההורים צריכים להיות מסוגלים לצאת לעבודה ומשפחות זקוקות ליציבות, לדעת מה קורה איתן מחר בבוקר. לכן, למדנו ברצינות מה עושים בבריטניה, בגרמניה, בארה"ב. אני אומר פה בצורה ברורה - הבידודים ההמוניים במערכת החינוך צריכים להסתיים כמה שיותר מהר".

"כרגע אנחנו מכינים תשתית של מיליוני בדיקות אנטיגן שיאפשרו את זה. אנחנו נעקוב אחרי הפיילוט והפיילוטים הנוספים שהתחילו בימים האחרונים, ונקבל החלטה בקרוב", אמר ראש הממשלה.

הוא ציין עוד כי הקבינט ידון ב"מבצע החיסונים בחברה הערבית, שאנחנו צריכים להגביר בה את היקף ההתחסנות, ושם עיקר הבעיה כרגע".

בנט אמר גם כי הדיון יעסוק בהיערכות ליום שאחרי הגל הרביעי. "איך הפעם אנחנו נכנסים לשגרה, בצל מגפה עולמית, אבל בלי לפרק את כל המערכות, בלי אווירת 'סוף קורס'. מה שהולך - יכול גם לחזור. אנחנו גם ניערך לווריאנט שעוד לא קיים, מה שאנחנו מכנים 'אומגה', או וריאנט עוקף חיסון, שזה התרחיש הרע מכל. אבל גם במצב הזה אנחנו כמדינה לא סוגרים את הבסטה, אנחנו צריכים לדעת להתנהל. הכל יכול לקרות. וכמובן, אנחנו ממשיכים לדאוג שהמחסנים שלנו יישארו מלאים, ושיש מלאי רציף של חיסונים ותרופות", סיכם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו