עאידה תומא סלימאן
עאידה תומא סלימאן צילום: Hadas Parush/Flash90

עאידה תומא סלימאן חברת הכנסת ממפלגת חד"ש (הרשימה המשותפת) תוקפת בחריפות רבה את החלטת הממשלה בנוגע למאבק בפשיעה ובאלימות בחברה הערבית

בישיבה הממשלה היום (ראשון) הוחלט על טיפול ממוקד בסוגיית אמצעי הלחימה הבלתי חוקיים במגזר הערבי בשיתוף פעולה של צה"ל ושב"כ ונקבע, כי משרד המשפטים יקדם שורת חוקים שיעניקו אמצעים נוספים לגופי האכיפה השונים, לרבות חוק עונש מינימום להחזקה וסחר בנשק.

בתגובה אמרה חה"כ סלימאן כי "אסור לנצל את התפשטות הפשיעה בחברה הערבית כדי להדק את אחיזתו הביטחונית של השב"כ עלינו (ערביי ישראל) גם אם החברה שלנו מותשת בגלל שפיכות הדמים".

"לא נסכים שהברירה שתעמוד בפנינו תהיה פשיעה או שלטון השב"כ", אמרה חה"כ סלימאן שהאשימה את הממשלה הנוכחית באימוץ תפיסת הביטחון של קודמתה אשר ראתה בציבור הערבי "גייס חמישי ואויבים".

לדבריה, הממשלה מעוניינת להכניס את השב"כ ואת הצבא לישובים הערביים כדי להחזיר את ימי המשטר הצבאי.

הפתרון לפשיעה מצוי לדבריה בשינוי התפיסה הביטחונית העוינת של המשטרה כלפי האזרחים הערבים ובמניעה מוחלטת מהשב"כ מליישם את "המזימות" שלו נגד הציבור הערבי.

היא טענה, כי ממשלות ישראל לדורותיהן ומנגנוניה, ובראשם השב"כ, הם הגורם האחראי לעוני, לאבטלה, לפגיעה במערכת החינוך, לאספקת כלי נשק לארגוני הפשיעה ובדרך זו להביא להתפשטות הפשיעה ולעליית כוחם של ראשי הפשע במגזר הערבי.

"כיצד יכול הצבא אשר מספק כלי נשק לארגוני הפשיעה להילחם בפשע?", שאלה חה"כ סלימאן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו