חניכי בני עקביא בעינות ענר
חניכי בני עקביא בעינות ענרצילום: נוער נריה

חניכי 'גרעין נחשון' ממחוז גוש דן של תנועת הנוער בני עקיבא שיפצו בשבוע שעבר את 7 הבריכות של עינות ענר שליד היישוב נריה בבנימין.

לאחר קיץ ארוך ותקופת חגים עמוסה בהם לא נעשה שיפוץ משמעותי במקום, הגיעו החניכים, כחלק ממסע סוכות, ליום שיפוץ ותחזוק מרוכז במעיינות.

בעקבות הדיון בעתירות בבג"ץ על הריסת המקום ומתוך כיבוד ההסכם של המועצה האזורית מטה בנימין עם המדינה, החניכים נמנעו מבניית דברים חדשים ורק שיפצו ותיחזקו את האתרים הקיימים.

המעיינות רוקנו ממים, נוקו ותוחזקו. החניכים פשטו על כל הפארק, ועם מעדרים וחרמשים גזמו את כל הצמחיה המפריעה לשימוש התקין, תוך הקפדה על דיני שמיטה שחלים השנה. כמו כן, נוקה הפארק באופן יסודי מהזבל שהצטבר במהלך החגים מביקורם של אלפי מטיילים במקום.

מקימי המקום שליוו את יום השיפוץ המיוחד מסרו: ''הגעתם של חב''ב מחוז דן בני עקיבא לתחזוק המעיינות מעידה על החיבור העמוק של עם ישראל אל המקום ואל ארץ ישראל כולה. בני עקיבא מיישמת את המוטו אותו חרטה על דגלה ''תורה עם עבודה - אידאליזם עם מציאותיות'. הדבר מעיד פעם נוספת שהטבע שייך לכולם, לכל אזרחי ישראל מכל קצוות הארץ. את המנגינה הזו אסור ואי אפשר להפסיק".

חניכי בני עקביא בעינות ענר
חניכי בני עקביא בעינות ענרצילום: נוער נריה