אל"מ יפתח נורקין
אל"מ יפתח נורקין צילום: דובר צה"ל

אלוף-משנה יפתח נורקין נכנס לתפקיד מפקד עוצבת "סער מגולן" במקומו של אלוף-משנה אודי צור, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות ויתחיל בקרוב את תפקידו כמפקד קורס מפקדי פלוגות ומפקדי גדודים.

טקס חילופי המפקדים נערך הערב (א׳) במחנה "קצביה", בראשות מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם ובהשתתפות מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין ומפקד עוצבת "געש", תת-אלוף דן נוימן.

תא"ל נוימן אמר כי "חטיבה 7 מתבוננת קדימה לאתגריה, תוך שהיא עומדת על כתפי עברה ומתקדמת אל העתיד דרך זיכרון סמליה ומורשתה. היא מחייבת את הבאים בשעריה לכשירות ומוכנות, ברצינות תהומית, כך היא דורשת ממפקדיה את עז ההובלה ומעצמה חדשנות. אודי, השנתיים בהן הובלת את החטיבה הותירו חותם מבצעי בצפון ובדרום, עקבות עשייתך ניכרות בתחומים מקצועיים מגוונים, בנורמות ובסטנדרטים מתחומי שגרה ועד כשירות ומוכנות, אך מעל לכל – טביעות אצבעותיך ניכרות באנשים וברצונם להמשיך ולשרת בחטיבה. השכלת לאתגר את החטיבה מתוך הבנה שרק כך, על ידי הצבת רף גבוה, ניתן להכינה באופן כנה. הערכה רבה והצלחה בהמשך".

הוא פנה למפקד העוצבה החדש ואמר, "נורקין, אתה מכיר את החטיבה היטב, את רוחה הייחודית, אך גם הקפדת ללמוד בצורה ביקורתית ומפוקחת את שנעשה בה בשנים האחרונות, את שראוי לשמר ואת שנדרש לשפר ולפתח. סומך עליך שתדע להכין את החטיבה ואת הצק״ח לקרב ברוח ובמקצוע".

המפקד היוצא, אל"מ אודי צור ציין כי ""לכאן, לרמת הגולן, הגיעה חטיבה 7 לראשונה בימים אלו לפני 48 שנה, זמן קצר לפני פרוץ מלחמת יום הכיפורים. כאן הגנה החטיבה בחירוף נפש והפכה הפתעה לניצחון גדול. מאז, רמת הגולן היא ביתנו, לא משנו ממנה, והמוכנות התמידית למלחמה, ובפרט בחזית הצפונית היא עיקר עיסוקנו".

"היום אני סוגר מעגל ומסיים שירות ארוך שנים בחטיבה כמפקדה. ברוח זו, חטיבה 7 לחמה בשנתיים האחרונות בכל החזיתות, תמיד ראשונה להתייצב, ולהביא מענה מבצעי עוצמתי בכל הסלמה בצפון ובדרום. עוצמתה של החטיבה טמון באיכות אנשיה, אתם הטעונים ברוח חטיבה 7 - המשלבת מקצועיות בלתי מתפשרת, נחישות, עיקשות, יוזמה וחתירה לניצחון. יפתח, אתה מפקד אמיץ, יוזם, חותר למגע ולצד זאת שקול ובעל ראיה מערכתית. האחריות הניצבת על כתפיך בפיקוד על החטיבה גדול מכל אתגר אליו נדרשת עד היום, זו אחריות לאומית לחטיבה שמקום המדינה ניצבה ואמרה הנני. כמו בעבר, גם אתה תדרש לציווי זה, ואין מתאים ממך להוביל את החטיבה לניצחון", הוסיף.

אל"מ יפתח נורקין סיכם, "אני מתבונן בחטיבה כאן מולי, גאה להמנות עם דור מפקדים נועזים, דור הנפילים שפיקדו על החטיבה. גאה לפקד על נבחרת לוחמים אמיצים, מחויבים וצנועים. גאה לקבל את הפיקוד על חטיבה שמהווה מאז הקמתה ועד היום בית למצוינות, לכר פוריה בפיתוח מפקדים ומקום בו המשמעות בהווה והסיפוק האדיר נצבעים בגווני ההיסטוריה והמורשת המפוארת של העבר. חטיבה 7 תמשיך להוות סמן ימני וחוד החנית בקרב כוחות היבשה ותמשיך להתאים עצמה למציאות המשתנה ולאתגרים המתהווים. חונכנו לייחל לשלום, איננו ששי עלי קרב, אך עם זאת, אנו מוכנים תמיד להפעיל את עוצמתינו ואין לי ספק שבכל אתגר נצא כשידינו על העליונה. אודי, הבאת את החטיבה להישגים מרשימים, בדרכך הצנועה והכנה קידמת המון. אני מתכוון להמשיך את העשייה תוך החזקת הלפיד בגאווה וחרדת קודש".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו