אנשי מרצ במוקטעה
אנשי מרצ במוקטעה צילום: מרצ

יו"ר מפלגת מרצ ושר הבריאות ניצן הורוביץ, השר לשיתוף פעולה אזורי עיסאווי פריג' ויו"ר סיעת מרצ ח"כ מיכל רוזין נפגשו הערב (א') במוקטעה ברמאללה עם יושב ראש הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס.

הנשיא עבאס: "עלינו להתחיל ולייצר צעדים בוני אמון.להוכיח שאנחנו מתכוונים לעשות שלום, ולאפשר לי לשמור על התקווה של העם הפלסטיני, כי אם נאבד את התקווה, נאבד את העתיד״.

אבו מאזן הודה לשר הבריאות על הסיוע בנושא הקורונה. "אנחנו חיים יחד. כשהפלסטינים יהיו חופשיים מקורונה, הישראלים יהיו חופשיים ולהיפך. אני מזמין את כל שרי הממשלה החדשה להגיע לכאן. לא חייבים להסכים, צריך לדבר".

השר ניצן הורוביץ אמר בפגישה: "למרצ יש משימה בתוך הממשלה, לשמור על פתרון שתי המדינות בחיים. לא לתת לו להיעלם, ולא לחבל בסיכוי להגיע אליו בעתיד, כי אין אף פתרון אחר.

״אנחנו מאמינים שאין מקום לצעדים חד צדדיים שיפגעו בסיכוי ליישם את פתרון שתי המדינות. לא התנחלויות חדשות, לא מאחזים לא חוקיים, ולא אלימות של גורמים קיצוניים בקרב המתנחלים", אמר שר הבריאות.

הורוביץ הדגיש: ״חובתי, חובתנו לקדם את העשייה המשותפת. הגענו היום כדי לבנות מחדש ערוץ ישיר וקבוע בנינו, ולתת ׳בוסטר׳ לשיתוף הפעולה".

עיסאווי פריג' השר לשיתוף פעולה אזורי: "אנחנו כאן כדי לקדם את פתרון שתי המדינות. להגיד שאתם הפרטנר שלנו. העתיד חשוב, אבל עלינו קודם כל לפעול כדי להפוך את ההווה ליותר טוב ובשביל זה צריך שיתוף פעולה בין המשרדים והממשלות״.

ח"כ מיכל רוזין יו"ר סיעת מרצ: "באנו לכאן בגלוי לא הסתרנו, להיפך באנו בגאווה. נעשה כל מה שצריך כדי לקדם את פתרון שתי המדינות כדי לבנות את היסודות המעשיים לשלום".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו