יו"ר ישראל ביתנו, השר אביגדור ליברמן מתייחס לניסיונות של גורמים בקואליציה וביניהם השרה איילת שקד לשכנע את המפלגות החרדיות להיכנס לקואליציה הנוכחית.

"לאחרונה שמעתי כל מיני דיבורים על הרצון של כמה גורמים בקואליציה לצרף את ש״ס ויהדות התורה. אם זה קורה אנחנו לא נהיה שם. לאמירה הזאת לצרף אותם יש משמעות והשלכות מרחיקות לכת.
אם מישהו מתכוון לצרף אותם אז ישראל ביתנו לא תהיה שם. המשמעות היותר מרחיקת לכת של צירוף שס ויהדות התורה זה החזרת נתניהו לשלטון".

"ברור שהם לא יתמכו ברוטציה ויצטרכו לשנות את הרכב הקואליציה מהתחלה ועד הסוף - והמשמעות היא שנתניהו יחזור. אנחנו לא נשב באותה ממשלה עם נתניהו ולא עם גפני ליצמן ודרעי", הוסיף ליברמן.

הוא התייחס גם למפגש של ראשי מפלגת מרצ עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ברמאללה.

"לא פגשתי את עבאס אף פעם כי אני לא מאמין בכוונות השלום שלו. אני חושב שזה דבר מיותר, אבל אני מבין את שרי מרצ. יש להם את הבוחרים שלהם. ברור שהממשלה מורכבת וצריך גמישות", דברי השר.

הוא סיכם, "התגעגענו לאקשן. מושב החורף זה המושב הכי ארוך, קריטי ומעניין. תפקידנו בממשלה הוא להבטיח צמיחה ויציבות ולכן אנחנו נחושים גם להעביר את התקציב וגם לשמור על שלמות הקואליציה".

גורמים בש"ס הגיבו לדברים בשיחה עם ערוץ 7. "כדאי ששר האוצר ילמד חשבון. 16 מנדטים זה הרבה יותר מ-7 מנדטים. ללא קשר, אף אחד לא מתכוון להצטרף לממשלת החידלון הזו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו