הסיכה הוצאה מבטן התינוקת
הסיכה הוצאה מבטן התינוקת צילום: דוברות הדסה

אל בית החולים הדסה עין כרם הגיעו זוג הורים עם תינוקת בת שמונה חודשים לאחר ששמעו אותה משתנקת ומשתעלת והבחינו כי החמסה שהייתה תלויה בעריסה של ביתם נותרה ללא סיכת הביטחון אליה הייתה מחוברת.

בבית החולים הועברה התינוקת במהירות לבדיקות שונות, ובצילום הרנטגן ראו בבירור את סיכת ביטחון באזור הקיבה. התינוקת הובהלה לפרוצדורה אנדוסקופית דחופה על מנת להוציא את הסיכה לפני שתפגע ותנקב את איבריה הפנימים.

ד"ר זאב דוידוביץ, רופא מומחה בגסטרו ילדים, מספר: "לפני מספר ימים הגיעה אלינו תינוקת בת 8 חודשים, בריאה לחלוטין, על ידי הוריה לאחר שהבחינו כי סיכת הביטחון עליה חמסה שהייתה תלויה במיטה של ביתם נעלמה והם שמעו אותה משתעלת ומשתנקת.

''בצילום רנטגן שבוצע לה במהירות הבחנו בצורה ברורה בסיכת ביטחון פתוחה באזור הקיבה של התינוקת. ישנן המון סכנות בבליעת גופים זרים ובמיוחד בגופים חדים. החשש העיקרי שלנו היה שהסיכה תנקב את האברים הפנימים וכתוצאה מכן עלולים להיגרם סיבוכים מסכני חיים''.

ד"ר דוידוביץ תיאר: ''מיד הובלנו את התינוקת לפרוצדורה אנדוסקופית, בפרוצדורה זו תחת הרדמה מלאה, נכנסנו דרך הפה של התינוקת עם סיב אופטי ומכשור זעיר עד לקיבה ובעדינות ובזהירות שלפנו את הסיכה.

''אנחנו שבים ומזהירים, הרחיקו חפצים קטנים ממיטת הילדים ומסביבתם. הורים רבים נוהגים לתלות חמסה בסמוך לילדיהם וטמונה בכך  סכנה רבה. ילדים מתפתחים במהירות ותינוק שהיום לא הושיט את היד, מחר יעשה את זה ולפעמים אף לא נשים לב. אסור לתלות או להניח חפצים שהם בהישג יש הפעוט/ תינוק כלל על מנת לא לסכן את חייו, גם אם נדמה לנו שזה מספיק רחוק", הוסיף הרופא הבכיר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו