יו"ר מועצת יש"ע וראש מועצת בקעת הירדן, דוד אלחיאני, התארח בעמדת השידור של ערוץ 7 במליאת הכנסת ומתח ביקורת חריפה על התנהלותם של ראשי מפלגת מרצ שנפגשו עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

"מפלגה שחרטה על מצעה שמירה על טוהר המידות, מלחמה בשחיתות ומאבק על הדמוקרטיה, נפגשת עם האיש הכי מושחת ברשות הפלסטינית, שלא מוכן להשלים עם קיומה של מדינת ישראל, שתומך בטרור - ולא מטיחה בפניו אף מילה ובמיוחד בנוגע להסתה נגד יהודים. זו צביעות שאין כדוגמתה", מאשים אלחיאני.

לטענה שהמפגש של מרצ היה אחרי פגישה דומה שיזם השר בני גנץ הוא עונה, "לשר הביטחון יש טעות בהבנה. כשבא שר הביטחון ואומר שהוא רוצה להיטיב עם הכלכלה הפלסטינית - זו החלטה נבונה. אבל לתת את הכסף למושחת? בוא ותלמד מאיתנו - שחיים ביו"ש - ויודעים מה טוב לכלכלה הפלסטינית ואיך נכון לבצע את זה".

אלחיאני נשאל לדעתו על התנהלות הממשלה הנוכחית כלפי ההתיישבות. "כולנו רצינו שתקום ממשלה ימנית, אבל הדרך היחידה שזה היה יכול לקרות היתה שבנימין נתניהו יזוז ממקומו. הוא בחר לא לעשות זאת ונקלענו לסיטואציה של ממשלה לא קלה, אבל אנחנו נמדוד אותה במונחי התיישבות לפי מעשיה ולא לפי דיבוריה".

"לעת עתה זו ממשלה שהעבירה יותר תקציבים ליו"ש וגם ההחלטה לגבי אביתר טובה. אני מקווה שנראה במת"ע הבאה עוד סימנים כאלה. העובדה שכרגע בממשל ביידן ברור שאין מצב למשא ומתן מדיני זה טוב לנו וזה תוצר של הממשלה", הוא מסכם.

 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו